Bilgen: Kimsenin talimatıyla iş yapmayacağımı Sayın Bakan’ın da bilmesi gerekir

Bilgen: Kimsenin talimatıyla iş yapmayacağımı Sayın Bakan’ın da bilmesi gerekir
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Ekim 2020 21:28
A+ A-
Tutuklanan Kars Belediyesi eş Başkanı Ayhan Bilgen, 'örgüt talimatı ile hareket ettiği' iddiaları üzerine Twitter hesabından açıklama yaptı.

ARTI GERÇEK - Tutuklanarak yerine kayyım atanan Kars Belediyesi eş Başkanı Ayhan Bilgen hakkında ortaya atılan "örgüt talimatı ile hareket ettiği" iddiaları üzerine Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Şimdiye kadar hiç bir zaman talimatla iş yapmadığını, talimat aldığına dair tek bir delil gösterilmediğini söyleyen Bilgen, "Benim kimsenin talimatıyla iş yapmayacağımı Sayın Bakan’ın da bilmesi gerekir." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kars Belediyesi'nde "öz yönetim modeli" yaratılmak istendiğini iddia etmişti. Ayhan Bilgen bu sözleri ile Soylu'nun iddiasına da cevap vermiş oldu.

İhale dosyalarını yargıya taşıdıkları bir dönemde hakkında tutuklama kararı verildiğine dikkati çeken Bilgen, "Toplamı 20 milyon lirayı bulan ihaleler ile ilgili dosyaları yargıya taşıdığımız günlerde tutuklanmamız tesadüf mü?" diye sordu.

Bigen'in açıklamaları şöyle:

"Türkiye Gazetesi’nde çıkan habere ilişkin: Türkiye’de ne yazık ki genellikle Kürt siyaseti ile ilgili gündemler başka kavga ve hesaplaşmaların aracı, aparatı haline getirilmek istenir. Benim kimsenin talimatıyla iş yapmayacağımı Sayın Bakan’ın da bilmesi gerekir."

"Hesabını veremeyeceğim hiçbir karara imza atmadım. Talimatla yapılmış bir tek işe dair delil ortaya konursa yargılanmayı beklemeden siyasal tüm iddialarımdan vazgeçer, kenara çekilirim. Kars halkı bize bir yetki verdi ve 1,5 yılda yolsuzluğu, yağmayı bitirdik."

"Yokluk içerisinde, kimseye ayrımcılık yapmadan hizmet verdik. Mülkiye Müfettiş raporlarına bakılırsa nasıl bir belediye devraldığımız görülür. Bizim dönemimizin denetim raporlarını da tüm Türkiye görecek."

"Bizden önce yapılan vurgunlarla ilgili haklarındaki suç duyurularını yargıya intikal ettirdiğimiz çetelerin, kendilerine istihbaratçı süsü vererek açtıkları trol hesaplardan ürettikleri iftiralarla bir Bakanı yönlendirebiliyor olmaları ülke açısından endişe verici bir durumdur."

"Bu kadar kolay manipülasyona açık, bu kadar provokasyon ve operasyona açık olmak ciddi bir zaafiyettir. Devlet işleri çıkar gruplarınca üretilmiş dedikodularla değil, bürokrasinin kendi kurumsal denetim mekanizmaları üzerinden yönetilmelidir."

"Kars’ta yıllardır minareyi çalmayı alışkanlık haline getirenler, kılıfını hazırlama işini de devlete yaptırmaya çalışıyorlar. Toplamı 20 milyon lirayı bulan ihaleler ile ilgili dosyaları yargıya taşıdığımız günlerde tutuklanmamız tesadüf mü?"

"Benden önceki Belediye Başkanının istifasını Devlet Bahçeli neden istedi?"

"Bugüne kadar bu dosyalarla ilgili yargılama süreci neden ilerlemedi?"

"Gözaltında olduğum günlerde iki farklı şehirde yargılandığım iki ayrı dosyada ben ve avukatlarım katılamadığı halde ikisinde de hızla ceza verilirken, Kars’taki yolsuzluklar ve çetelerin tehdit dosyalarında neden hiçbir ilerleme olmadı?"

Öne Çıkanlar