Gazeteci Bekir Coşkun'un cenazesi salı günü defnedilecek

Gazeteci Bekir Coşkun'un cenazesi salı günü defnedilecek
Yayınlanma:
Güncelleme: 19 Ekim 2020 14:38
A+ A-
Sözcü gazetesi yazarı Bekir Coşkun tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.

Hayatını kaybeden Gazeteci Bekir Coşkun'un cenazesi Salı günü Urfa'da defnedilecek.

Bir süredir kanser tedavisi gören Sözcü gazetesi yazarı Bekir Coşkun, dün rahatsızlığının ardından kaldırıldığı Ankara Şehir Hastanesi’nde vefat etmişti. 75 yaşında hayatını kaybeden gazetecinin cenazesinin 20 Ekim Salı günü Ankara’daki Doğramacızade Ali Paşa Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından memleketi Urfa’ya götürüleceği ve Karaköprü ilçesine bağlı Tülmen Mahallesi’nde defnedileceği öğrenildi. 

BEKİR COŞKUN KİMDİR?

1945 yılında Urfa'da, memur bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi.

Ankara’da Yüksek Gazetecilik Okulu’ndan mezun olduktan sonra 1974’te foto muhabiri olarak işe başladı. Daha sonra polis muhabirliği, parlamento muhabirliği yaptı. 1978’de Günaydın Gazetesi'ne geçti. Köşesinin adı Dokuzuncu Köy’dü. 1987’de Sabah Gazetesi'nde Onuncu Köy başlıklı köşesini yazmaya başladı. 1993'te Hürriyet Gazetesinde geçti.

Şu ana kadar yayımlanmış 4 adet kitabı bulunmaktadır: "Dövlet", "Avukatımı İstiyorum", "Pako'ya Mektuplar" ve "Ben Pako". Köpeği Pako’nun adıyla kaleme aldığı yazılar yayımlanmıştı.

TRT'de yayımlanan "Pako’ya Mektuplar" adlı dizi başta BBC olmak üzere altı AB ülkesi televizyonu tarafından satın alınmıştır. Hayvansever kişiliğiyle de bilinen yazar; keman çalabilmektedir, bir doğa ve deniz tutkunudur. Yaz ayları Ayvalık'ın Cunda Adası'nda ikâmet etmektedir. Bekir Coşkun, 9 Eylül 2009 tarihi itibarıyla Hürriyet Gazetesi'de ayrılıp, 25 Eylül 2009 tarihi itibarıyla HaberTürk gazetesinde yazılarına başlamıştı.Referandum döneminde AKP karşıtı yazıları nedeniyle baskı gördüğünü söyleyen Coşkun'un 2010 yılının Eylül ayında işine son verilmişti.

Öne Çıkanlar