Polis bastığı evi ateşe verdi

Polis bastığı evi ateşe verdi
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 20:01
A+ A-
Erzurum Karayazı'da bir eve baskın düzenleyen polis, 3 kişiyi gözaltına aldıktan sonra evi ateşe verdi. Belediye ise yanan evi kepçeyle yıktı.

HABER MERKEZİ - Erzurum'un Karayazı ilçesine bağlı Geventepe köyünde sabah saatlerinde onlarca zırhlı araçla baskın düzenlenen çok sayıda evde 3 kişinin gözaltına alındığı, ateşe verilen bir evin de kepçelerle yıkıldığı belirtildi. Edinilen bilgiye göre göre, ateşe verilen evden yakılma öncesinde silah sesleri yükseldi.

Silah seslerinin kesilmesi ve evin kepçe ile yıkılmasının ardından köyde abluka devam ederken, Mehmet Emin Oran, Mensur Oran ve Nuretin Durmaz isimli köylüler gözaltına alındı. Gözaltına alınan 3 kişinin nereye götürüldüğü hakkında bilgi edinilmedi. 

Baskın sonrası konuşan köylüler, "Bir anda köyün etrafı askerlerle zırhlı araçlarla çevrildi. Silah sesleri geldi. Sahibinin bir seneden fazladır gelmediği ve çocuklarının İstanbul'da yaşadığı boş ev ateşe verildi. Sonrasında ise boş ev kepçe ile yıkıldı. Şimdi biz halen evlerimizden dışarıya çıkamıyoruz. Abluka sürüyor" bilgisi verdi.

Güventepe köyündeki polis baskının ardından, İçişleri Bakanlığı, Erzurum Karayazı'da güvenlik güçleriyle çıkan çatışmada 4 kişinin öldürüldüğünü açıkladı.

(M.A)