Çavuşoğlu: 35 saat içerisinde geri çekilmezlerse operasyon tekrar başlayacakArtı Gerçek

'Kürtler bizim düşmanımız değil IŞİD bizim düşmanımız.'


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu TRT World forumunda açıklamalarda bulundu.

35 saat sonra Kuzey Suriye'ye askeri harekata devam etme mesajı veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu şunları söyledi:

"Trump kendisi güvenli bölge oluşturulması için birlikte çalışmayı talep etti sayın Cumhurbaşkanımızdan. Biz orada sahada ABD ile güvenli bölge oluşturmak için çalışırken ABD YPG'ye silah temin etmeye devam etti. Barış Pınarı başladığından beri gerçek dışı suçlamalar ve kara propaganda yapıldığını görüyoruz. Türk-Kürt söylemi çok yanlış bir söylem. Kürtler bizim düşmanımız değil. Bizim Suriye'deki demografiyi değiştirmek gibi bir amacımız yok. Biz oradaki demografik yapıyı koruyoruz. Birisi 'Türkiye Suriye'deki Kürtlere saldırıyor' diyorsa eğer, bunun yalan olduğunu söylemek zorundayım. DAEŞ'a karşı mücadelemiz de devam edecek. DAEŞ bizim düşmanımız. Kaç kez saldırılarına hedef olduk. İstanbul, Gaziantep'te."

"35 SAATİMİZ KALDI"

Çavuşoğlu sözlerinin devamında "Tarihimizde asla kimyasal silah kullanmadık. Bu da bir kara propagandadır. 35 saatimiz kaldı, 35 saat içerisinde geri çekilmezlerse operasyon tekrar başlayacak" dedi. (HABER MERKEZİ)

BAĞLANTILI HABERLER