Dersim’de 3 uzman çavuştan bir kadına tecavüz iddiası

17.01.2020 18:08    Güncelleme: 17.01.2020 18:16

Dersim’de bir kadının 3 uzman çavuşun tecavüzüne uğradığı, şiddet gördüğü ve kapısı kilitli bir odada tedavi edildiği haberi ile ilgili Tunceli Sağlık İl Müdürlüğünden açıklama geldi.

Dersim’de son günlerde sosyal medyadan paylaşılan ve halk arasında sıkça konuşulan 3 uzman çavuşun bir kadına tecavüz ettiği iddiası gündem oldu.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, yaklaşık 1 ay önce bir uzman çavuş, 20’li yaşlarda olan genç bir kadını evine çağırdı ve evde bulunan 2 uzman çavuşla birlikte kadına tecavüz etti. Tecavüze maruz kalan kadının daha sonra fiziki şiddete maruz kaldığı ve sokağa atıldığı ileri sürüldü.

GENÇ KADININ HASTANE KAYITLARINDA GEÇMEDİĞİ İDDİASI

Olayın duyulmaması için tecavüze maruz kalan kadının, ilk olarak Elazığ’da bir hastaneye kaldırıldığı, bazı yurttaşların olayla ilgili araştırma yapması sonucunda genç kadının birkaç gün önce Tunceli Devlet Hastanesi’ne getirildiği belirtildi.  Ancak Dersim’e getirilen kadının hastane kayıtlarına adının geçmediği, yatırılması gereken bölüm yerine başka bir serviste tedavi edildiği iddia edildi. Tecavüz vakasının açığa çıkmaması için kadının Tunceli Devlet Hastanesi’nin 2’nci katında bulunan dâhiliye A-326 nolu odada tutulduğu, bu odanın kapısına ise “Ziyaretçi yasaktır” yazısı asılarak, kimsenin içeriye girmesine izin verilmediği kaydedildi.

SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA

Habere ilişkin Tunceli İl Sağlık Müdürlüğü’nden yazılı açıklama geldi. Haberin gerçeği yansıtmadığının iddia edildiği açıklamada, habere konu olan Tunceli Devlet Hastanesi’nin 2’nci katında bulunan dâhiliye A-326 nolu odada ziyaret yasaklı “febril nötropeni” tanısıyla hasta yattığı bilgisi paylaşıldı. Hastayı enfeksiyonlardan korumak amacıyla doktoru tarafından ziyaretçi kısıtlaması getirildiğinin belirtildiği açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Bu durum güvenlik kameraları görüntü kayıtlarında da mevcuttur. Hastanemiz kayıtlarında yapılan incelemelerde son aylarda asılsız iddiada belirtilen 20’li yaşlarda bir kadının tecavüz ve fiziksel şiddet gördüğü ifadesine benzer şikayetle hiçbir hasta başvurusu olmamıştır. Hazırlanan bu haber konusuyla ilgili yayınlanmadan önce Başhekimliğimizden herhangi bir bilgi talebi istenmemiş olup tamamen gerçek dışı varsayımlar ve manipülasyonlarla bu haber hazırlanmıştır.” (HABER MERKEZİ)