Dürdane Özselgin gözaltında yaşadıklarını anlattı: İlaçlarımı getirmedilerArtı Gerçek

Çatalca'da pazarda çıkan tartışmada Erdoğan ve AKP'yi eleştiren 63 yaşındaki kadın, misafirliğe gittiği evden jandarma baskınıyla gözaltına alındı. Uzun süre ilaçları verilmedi.


İstanbul Çatalca'da, Dürdane Özselgin isimli bir kadın pazar alışverişi yaptığı sırada başka bir kadınla tartıştı. Eski CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'ın sosyal medya hesabından verdiği bilgilere göre pazar alışverişi yaparken çıkan tartışmada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP'yi eleştiren 63 yaşındaki Dürdane Özselgin kendisini şikayet eden bir kadının ihbarı üzerine, misafirliğe gittiği bir arkadaşının evinden jandarma tarafından gözaltına alındı. Yarkadaş'ın aktardığına göre 63 yaşındaki kadının geceyi karakolda geçirmesine "Yediler yediler, doymadılar" sözü sebep oldu. 

Bu sabah itibariyle adliyeye sevk edilen Dürdane Özselgin geceyi zor şartlarda geçirdiği söyledi. Özselgin'in açıklamaları şöyle;

-Dün kaldığın koğuş nasıldı?

D.Ö-Çok soğuktu. Defalarca ben donuyorum, beni buradan çıkarın dediğim halde ısıtacağız dediler, ısıtmadılar.

-Ne yedin?

D.Ö-Hiçbir şey yemedim. Gece bir şey getirmediler. İlacımı istedim getiririz dediler, getirmediler. Akşam 11.00’de ilaç alıyordum, alamadım.