Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sezen Aksu'yu hedef almadığı yönündeki açıklamalarını değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Erdoğan, bir süredir Türkiye kamuoyunu U dönüşleri ve geri vitesleriyle meşgul ediyor. Cümle alem biliyor ki camideki o sözleri Sezen Aksu için söyledin” ifadesini kullandı. Bu Erdoğan'ın ilk geri vitesi olmadığını söyleyen Özel, “Hayatta olduğu müddetçe serbest kalamayacağını ilan ettiği Deniz Yücel, Rahip Brunson, Büyükada'da tutuklanan insan hakları savunucuları, Fransız gazeteciler, liderlerin araya girmesiyle serbeste kalmadı mı?" vurgusu yaptı.

‘VİDEO YAYIMLANMASIN DİYE BAKANLIK YOĞUN GAYRET SARF ETTİ’

Sözcü’de yer alan habere göre CHP’li Özel, “Caminin içinde kamuoyuna yansımayacağına düşünerek promptersiz biçimde rahat konuşunca dil kesmekten, dil kopartmaktan bahsedebilmektedir. Gelen tepkiler üzerine geri vites yaptığını bilmeyen yoktur. O kadar ki o videonun yayımlanmaması için İletişim Başkanlığı yoğun gayret sarf etti, sarayın sözünü dinleyen hiçbir TV ve gazetede de yer almadı” ifadelerini kullandı.

‘İLK GERİ VİTES DEĞİL’

Bu Erdoğan'ın ilk geri vitesi olmadığını söyleyen Özel, “Hayatta olduğu müddetçe serbest kalamayacağını ilan ettiği Deniz Yücel, Rahip Brunson, Büyükada'da tutuklanan insan hakları savunucuları, Fransız gazeteciler, liderlerin araya girmesiyle serbeste kalmadı mı? Rus uçağının sınırımızda düşürülmesinde, Mavi Marmara gemisinde geri dönüşleri de oldu. ‘Çözüm süreci' olarak adlandırılan süreçte ifade ettikleri ile şu anki çizgisi bir (U) dönüşü. Darbe finansörü dedikleri BAE konusunda gelinen nokta da belli.