Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın ardından fabrikada çalışanların yakınlarının bekleyişi sürüyor. 

Fabrika dışında bekleyen aileler yakınlarından hiçbir haber alamadıklarını, jandarma ve polis tarafında da hakarete uğradıkalarını söyledi. 

Kandilerine bilgilendirmenin yapılmadığını belirten ailelerin Artı TV'deki açıklamaları şöyle: "Eşimin haberini alamıyorum. Burdan bir yere gidemiyoruz, birazcık ilerlediğimizde de jandarma ve polis hakeret ediyor. Kimse acılı olduğumuzu görmüyor. Senin acın olmuş olmamış kimse ilgilenmiyor. Sadece hakeret ediyorlar" 

Fabrikada doğru düzgün önlem olmadığına da dikkat çeken aileler: İş güvenliği diye bir şey bu fabrikada yok, iş güvenliğini aradığın yer buraya bildiriyor. Konrtole geleceğini haber veriyor. Burası tehlikeli bir yer, tam sigorta olması gerekirken sigorta da eksik. 

Aileler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına da tepki gösterdi:  Ben orada 4 ay çalıştım tedbir göremedim, Cumhurbaşkanı gelip baktı ise bilmiyorum. Nerden biliyormuş, o mu orada çalıyormuş. Kaç kere gelmiş? Bunun cevabını versin.