İzmir’de Gelecek Partisi’nin Torbalı İlçe Başkanlığına yönelik 22 Mayıs Cuma günü 6 polis tarafından ‘izinsiz’ düzenlendiği belirtilen polis baskını hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

22 Mayıs Cuma günü 6 polis tadilat halinde olan Gelecek Partisi Torbalı İlçe Başkanlığı binasına geldi. Gelecek Partisi Torbalı İlçe Başkanı Zeynel Abidin Fidaner’in polislere arama izinlerinin ve savcılık talimatının olup olmadığını sorduğu fakat polislerin böyle bir emir almadıkları ve yanlarında resmi bir evrak olmadığını söylediği aktarıldı. Bunun üzerine ilçe başkanı Fidaner’in polislerden tadilat halindeki binayı terk etmelerini istemesine rağmen, polislerin ilçe başkanlığının tadilat halindeki odalarına girerek binayı incelediği öğrenildi.

GELECEK PARTİSİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

22 Mayıs Cuma günü mesai saati bitiminde bayram tatilinin başlamasının ardından nöbetçi savcılığa giden Gelecek Partisi İzmir İl Başkanlığı ve Torbalı İlçe Başkanlığı yetkilileri, nöbetçi savcının olmaması üzerine “İzinsiz konut araması” şikayetiyle suç duyurusunu dün gerçekleştirdi.

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanlığı’nın suç duyurusunda Torbalı İlçe Başkanı Fidaner, aramanın izinsiz yapıldığını, izin belgesi sorulduğunda ise polislerin kendisini iterek aramayı zorla gerçekleştirdiklerini aktardı.

‘HERHANGİ BİR MALIMIZA EL KONULMADI AMA SİYASİ İTİBARIMIZ MAĞDUR EDİLDİ’

Gelecek Partisi Torbalı İlçe Başkanı Zeynel Abidin Fidaner şikayetinde “Yapılan arama sonrasında herhangi bir malımıza el konulmasa da izinsiz yapılan arama şahsımızı ve siyasi itibarımızı oldukça mağdur etmiş ve manevi olarak üzüntü yaratmıştır” ifadelerine yer verdi.

Polisleri gördüğünde teşhis edebileceğini belirten Gelecek Partisi İlçe Başkanı Fidaner, söz konusu izinsiz aramayı yapan polislerin davacı ve şikayetçi olduğunu kaydetti.

(HABER MERKEZİ)