Her yıl düzenlenen Nature TTLfotoğraf yarışmasının, 2020 yılı sonuçları belli oldu. Büyük ödülü, 'Antarktika'daki Yengeç Yiyen Foklar Üstünden' ismine sahip çalışmasıyla yarışmayı kazanan Fransız fotoğrafçı Florian Ledoux aldı. Sanatçı ödülünü alırken “Benim için, Arktik ve Antarktik bölgelerin durumunu göstermek ve oradan çekilen bir görüntü ile yarışmayı kazanmak oldukça çok önemli.” dedi.

Toplam 117 ülkeden katılım gösteren 7.000 rakiple rekabet eden Fransız vahşi yaşam fotoğrafçısı Florian Ledoux, rakiplerini alt ederek Nature TTL tarafından düzenlenen '2020 Yılının Fotoğrafçısı' yarışmasında galip geldi. Yılın Fotoğrafçısı Ledoux, bu fotoğrafı bir drone sayesinde yakalamayı başardı.

Drone olarak DJI Phantom 4 Pro Plus'ı kullandığını açıklayan Ledoux, vahşi yaşama nadir görünen oldukça farklı bir açıyla yaklaştı. Ledoux'a Yılın Fotoğrafçısı unvanını kazandıran ve aynı zamanda 'Vahşi Yaşam Kategorisi'nde birinci gelen fotoğraf, bir grup yengeç yiyen fokun gece atıştırması sonrası dinlenmelerinin kuş bakışı görüntüsünü içeriyor.

Nature TTL tarafından düzenlenen '2020 Yılının Fotoğrafçısı' yarışmasının devamı olan ve önümüzdeki yıl düzenlenecek '2021 Yılının Fotoğrafçısı' yarışmasının başvuruları Aralık 2020'de açılacak.

İşte '2020 Yılının Fotoğrafçısı' yarışmasını kazanan fotoğraflar...