ARTI GERÇEK- İş insanı Atilla Uras tarafından yaptırılan ve ilk ismi Golden Savo olan ancak şimdilerde Paramount Otel, suç örgütü lideri Sedat Peker'in videolarıyla gündeme geldi. 

Kamuoyunda otelin sahibi olarak bilinen isim firari Sezgin Baran Korkmaz olurken, otelin ilk sahibi Atilla Uras'ın kızı Yasemin Victoria Uras, ARTI TV'de "Burası hâlâ bize ait. Davalarımız devam ediyor, kazanacağız" dedi. 

'BABAM, İBRAHİM ÇAĞLAR'I OTELDEN KOVMUŞ'

"Odak" programında Ezo Özer'in konuğu olan Victoria Uras, "Aslında otel hiçbir zaman el değiştirmedi, asıl sahibi bizdik, işletme el değiştiriyordu. Otel, Ufuk Turizm adına kurulmuş bir şirket. Targıs adı altında turizm işletmesi yapan bir kuruluş otelin işletmesini yapıyordu. Şirketin yüzde 50'si Rus mafyasının parasını aklayan Özbek Botir Rakhimov Bahtiyar İkramoğlu, diğer yüzde 50'si de AKP'nin kurucularından olan ve İstanbul Ticaret Odası eski başkanı İbrahim Çağlar'ındı" diyerek "Ben bunu bilmiyordum. Meğerse bilinen bir şeymiş, ben iki gün önce öğrendim çünkü ben Targıs'ı araştırmadım. Oteli ilk Botir satın almak istemiş ama babam ona satmamış. Sonrasında İbrahim Çağlar devreye girmiş ve 80 milyon dolar teklif etmiş. Bunu 3 yılda ödemek istediğini söyleyince babam onu da reddetmiş. Fakat babama baskı yapmışlar, babam da onları otelden kovmuş." diye konuştu. 

'OTELİ TURAN AVCI ALDI ZANNEDİYORDUK'

Otellerin "el değiştirme" süreçlerinde yapılan muhasebe işlerini de değinen Victoria Uras, "Targıs işletme şirketi, bizim 40 yıllık muhasebecimiz Sokrat Bey'i işten çıkarmış. İşletmeciler kendi muhasebecilerini koyuyorlar ve zarar göstermeye başlıyorlar. Burada da böyle oldu. Biz neyse ki borçlanmadık. Sürekli 'iş yapmıyoruz' diyerek kira bedeli düşürüldü, sonra ödenmemeye başlandı. Babam da bunun üzerine satmaya karar verdi. Ancak satıştan 2 hafta önce vefat etti. Onun vefatıyla biz dört kardeş mirasçı olduk. Fakat öğrendik ki zaten babamın vefatından bir ay önce hisseler muvazaalı bir şekilde devredilmiş. Tüm bunların sonunda biz burayı Turan Avcı aldı zannediyorduk" dedi.  

'EKŞİOĞLU, BABAMIN ÖLDÜĞÜ GÜN OTELİMİZ TANKLA FETHETTİ'

"Turan Avcı 'Aldım' dedi. Sonra satış bir Rus'un adına gözüktü. Sonra o da gitmiş öylece Botir'e devretmiş. Şu anda Botir yönetim kurulunda sahibi olarak gözüküyor" diyen Uras, "Fakat birden karşımıza Cihan Ekşioğlu çıktı. Bunlar genelde devletin kışla ve askeri yerlerinin ihalelerini alanlar. Belirteyim, Cihan Ekşioğlu'nun bütün devlet başlarıyla boy boy resimleri var, terörist sayılan isimlerle de resimleri var. Sonra avukatlar aracılığıyla bir şekilde bu isimlere ulaşıldı. Çünkü ortada bedel ödenmeden yapılan bir hisse devri var. Cihan Ekşioğlu o dönem kız kardeşlerime üç buçuk yılda 5 milyon dolar ödeyebileceğini söylemiş. Ama otelin değeri 120 milyon dolar. Ben bu tip adamlarla hiç görüşmedim, görüşmem, konuşmam da. Hukuk çerçevesinde ne yapılması gerekiyorsa yaparım. Sonra Ekşioğlu dönüp avukatlara demiş ki 'Bunlar otelin durumunu bilmiyor mu?' Kast ettiği, 'hisseler çalındı, başka memlekette, hiçbir şey alamayacaksınız, o yüzden siz bunu kabul edin'. Ben hiç bulaşmadım, gittim davalarımı açtım." ifadelerini kullandı.

Uras, "Cihan Ekşioğlu, babamın öldüğü gün otelin önüne tankla geldi. Daha anlaşma filan yok. Babamın öldüğü gün otelimizi tankla fethetti." derken "Dünyanın her yerinde sivil bir kişinin devletin askeri aracını bu şekilde kullanmasının suç olduğunu" belirterek, "Sanırım o sırada Bodrum'daki kışlanın tadilat işlerini yapıyorlardı. O şekilde ulaştılar tanka. Aslında tüm otel personeli gördü, başka insanlar gördü ama şimdi kimse ortaya çıkmıyor" dedi. 

'KORKMAZ'IN ALDIĞINI SOSYAL MEDYADAN ÖĞRENDİM'

Gazeteler ilan verdiğini ve otelin durumunu anlattığını söyleyen Uras, bundan birkaç hafta sonra sosyal medyada Sezgin Baran Korkmaz'ın oteli "yeni işletmemiz" diye tanıttığı paylaşımları görüp, el değiştirdiğini oradan öğrendiğini söyledi. Uras, "Ama otel hâlâ bizim." dedi. Uras, Sezgin Baran Korkmaz'ın otel için 42 milyon euro ödediğini kendisine ilettiğini ancak Botir Rakimov'un Korkmaz'a olan 30 milyon dolar borcu karşılığı bu oteli devraldıklarını bildiğini söyledi. Otelin yönetim kurulu başkanı ise hâlâ Botir Rakhimov olarak gözükmekte.