İmamoğlu: Sanki dedesinden, Florya'nın göbeğinde 3 milyon metrekarelik arazi kalmış

İmamoğlu: Sanki dedesinden, Florya'nın göbeğinde 3 milyon metrekarelik arazi kalmış
Yayınlanma:
Güncelleme: 10 Nisan 2022 19:33
A+ A-
Ekrem İmamoğlu, Atatürk Havalimanı'na Millet Bahçasi yapacağız' Bakan Karaismailoğlu'na sert yanıt verdi.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu geçtiğimiz gün iftar yemeği sırasında bir gazetecinin Atatürk Havalimanı’nın akıbetini sorması üzerine: "O iş bitti. Çevre Bakanlığı ihalesini yaptı. Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi olacak" diye konuşunca, tepkilerle karşılandı. Bakan Karaismailoğlu'na bir tepki de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan geldi. Halk TV’de İpek Özbey'in sorularını yanıtlayan İmamoğlu konuyla ilgili şöyle dedi: "Sen hayatında bekçi kulübesi dikmemiş bir insansın. İradesi olmayan bir insansın. ‘Atatürk Havalimanı konusu kapandı’ diyor, sanki dedesinden Florya’nın göbeğinde 3 milyon metrekarelik bir arazi ona miras kalmış gibi. "

30 MİLYON EURO’YU ÇÖPE ATTIN

İmamoğlu sözlerine şöyle devam etti: "Atatürk Havalimanı bu toplumun vicdanında hala kapanmadı. Çünkü orada 30 milyar euroluk yatırımı çöpe attın. Etkin, binaların içindeki 4,5-5 milyar euroluk teçhizatı çöpe attın. Bunlar yapılırken o da (Karaismailoğlu) orada yoktu. Aklı ermez o işlere.

'YAPILMAMIŞ İHALENİN PARASINI NASIL ÖDETTİĞİNİN HESABINI VER'

İmamoğlu Bakan Karaismailoğlu’na hakkında açılan bir soruşturma dosyasına ilişkin bir soru da sordu: "Büyükşehir belediyesine kaynak soruyor. Sen git yapılmamış bir ihalenin, parasını nasıl ödettiğinin hesabını ver. Hakkında zimmet davası var. Soruşturma dosyasına İçişleri Bakanlığı el koydu sayın ulaştırma bakanının. 20 milyon lira…"

BENİ 16 MİLYON SEÇTİ

Kendisinin seçilmiş biri olduğunu hatırlatan İmamoğlu, "Önce önünü ilikle" dedikten sonra şöyle devam etti: "Bu tür lafları ederek koltuğuna gerile gerile konuşma. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu var. Önce önünü ilikleyeceksin. Çünkü 16 milyon insan seçti. Öyle konuşacaksın."

Öne Çıkanlar