HDP: Referandum konusunda tavrımız net

HDP: Referandum konusunda tavrımız net
Yayınlanma:
A+ A-
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, AKP'den partilerine gelen başörtüsü ziyaretini ve referandum ihtimalini değerlendirdi: Temel hak ve hürriyetler konusunda hiçbir konunun referandum konusu olamayacağının altını çizmek isterim.

Artı Gerçek - HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile beraberindeki heyetin, başörtüsü konusunda hazırlanan anayasa değişikliği teklifine ilişkin kendilerine yaptığı ziyareti değerlendirdi. Beştaş, iktidarın referandum çağrılarına karşı çıktı.

'MECLİS'TE DESTEK KARARINI HENÜZ ALMADIK'

Halk TV yayınında konuşan Beştaş, referandum konusunda HDP olarak tavırlarının net olduğunu söyleyerek, "Temel hak ve hürriyetler konusunda hiçbir konunun referandum konusu olamayacağının altını çizmek isterim. Meclis'te destek vermek konusunda ise bir karara varmadık ve partimizde tartışmalar devam ediyor" dedi.

MİROĞLU'NA FIRSAT YANITI: SADECE BİR ZİYARET

Beştaş, AKP'li Orhan Miroğlu'nun HDP'ye yapılan ziyaretin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşıp "Yeter ki, HDP karşısına çıkan fırsatları, bu defa da ıskalamasın!" demesine de "Bizim önümüze çıkan bir fırsat yok" yanıtını verdi.

Beştaş Miroğlu'nun yorumu hakkında şöyle dedi: "Bizim önümüze çıkan bir fırsat yok, sadece bir ziyaret var. Yıllardır bu hikaye hep dönüp dolaşır. Bunlar çok iyi niyetli değil. Bizim üzerimizden yapılan tartışma bir katkı yapmayacak. Miroğlu ya da başkası kendi yorumunu yapar. Biz hangi yolda yürüdüğümüzü biliriz. Bizim felsefemiz çok net. Anayasal değişikliğin neden bu dönem geldiğini parti içerisinde tabi ki tartışacağız."

MİROĞLU NE DEMİŞTİ?

Miroğlu, söz konusu paylaşımında "Fotoğrafa, ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyon belgesinin felsefesi üzerinden de ayrıca bakılabilir" iddiasında bulunarak, "Siyasi diyalogsuzluğa bahane üretmek en kolayı! Cumhuriyetin 100.Yılına girerken yeni diyaloglara gerekçe üretmek daha iyi! Yeter ki, HDP karşısına çıkan fırsatları, bu defa da ıskalamasın!'" ifadelerini kullanmıştı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar