Çanakkale'de orman yangını: Kontrol altına alındı

Lapseki ilçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı. Bakan Yumaklı, ilçede çıkan orman yangınına 6 uçak ve 3 helikopterle müdahale edilmeye başlandığını belirtti.

Artı Gerçek - Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı.

Umurbey beldesi ile Şahinli köyü arasındaki ormanlık alanda, henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangının fark edilmesinin ardından olay yerine Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler yönlendirildi.

Ekipler, yangını söndürmek için havadan ve karadan müdahaleye devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Lapseki ilçesinde çıkan orman yangınına 6 uçak ve 3 helikopterle müdahale edilmeye başlandığını belirtti.

Bakan Yumaklı, yangınla ilgili detaylı bilgi için Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey'e söz verdi. Karacabey de Yangın Yönetim Merkezi'ndeki ekranlarda helikopterlerin yangına müdahale ettiğini görüntüleri göstererek, "Sevkedilen diğer hava araçları da yoldalar, birkaç dakika içerisinde bölgeye gelecektir. Ayrıca yangın mahalline 16 arazöz de sevk edildi, bunlardan birisi alana ulaşarak müdahaleye başladı. Çok büyük bir tehlike olmadan kontrol altına alacağımızı düşünüyoruz" dedi.

Havadan 6 uçak ve 3 helikopter, karadan 16 arazözle müdahale edilen yangını kontrol altına alan ekipler, soğutma çalışmasına başladı.(AA)

Öne Çıkanlar