İstanbul Valiliği'nden fırtına açıklaması: 114 olaya müdahale edildi

İstanbul Valiliği'nden fırtına açıklaması: 114 olaya müdahale edildi
İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, kenti etkileyen fırtınanın bu gece etkisini yitirmesinin beklendiği vurgulandı.

Artı Gerçek - İstanbul Valiliği dünden itibaren kent genelinde etkisini sürdüren fırtınayla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada fırtınanın bu gece etkisini yitirmesinin beklendiği vurgulandı: "İstanbul’da 25 Kasım Cumartesi gününden bu yana, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verileri çerçevesinde turuncu kodlu uyarıları yapılan tam fırtına etkisini sürdürmektedir. Yağışlı ve kuvvetli rüzgar şeklinde etkisini gösteren sistemin, 26 Kasım Pazar’ı 27 Kasım Pazartesi’ye bağlayan gece saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir."

Fırtına sırasında İstanbul genelinde 6 su tahliyesi, 11 çatı uçması, 48 ağaç devrilmesi, 1 duvar çökmesi, 46 tehlike arz eden parça, 1 araç kurtarma, 1 de direk devrilmesi olmak üzere toplam 114 olaya müdahale edildi. İstanbul Havalimanı'nda yağış ve fırtına nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken fırtına nedeniyle, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 46 sefer iptal edildi. İDO 28, BUDO 14, Şehir Hatları'nda da 7 olmak üzere toplam 49 sefer fırtına nedeniyle iptal edildi, boğaz trafiğinde ise herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Valilikten yapılan açıklamada, kent genelinde küçük çaplı enerji kesintileri dışında herhangi bir enerji sorununun yaşanmadığı da vurgulandı.

Öne Çıkanlar