Muğla, Aydın ve Kilis'te yangın: 14 ev boşaltıldı, alevler Denizli sınırında

Muğla, Aydın ve Kilis'te yangın: 14 ev boşaltıldı, alevler Denizli sınırında
Türkiye'de hava sıcaklıkları rekor kırarken, Muğla, Aydın ve Kilis'te orman yangınları çıktı. Muğla'da 14 evin tahliye edildiği açıklandı.

Artı Gerçek - Muğla'nın Menteşe ve Milas ilçesinde çıkan orman yangınlarına havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Milas'taki yangın Kısırlar Mahallesi'ndeki ormanlık alanda çıkarken, Muğla Valisi İdris Akbıyık 14 evin boşaltıldığını açıkladı. Yangına havadan ve karadan müdahalenin devam ettiğini dile getiren Akbıyık, "Kısırlar Mahallesi'nde 14 haneyi tedbir amaçlı boşalttık. Ekiplerimiz yangını kontrol altına almak için çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

mugla2.jpg

Muğla'nın Menteşe ilçesindeki orman yangını ise Gazeller Mahallesi'nde çıktı. İhbar üzerine bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait hava ve kara araçları sevk edildi. Yangın rüzgarla birlikte kısa sürede Denizli sınırlarına ilerledi.

Öte yandan, Aydın'ın Didim ilçesinde makilik alanda çıkan yangına da havadan ve karadan müdahale edildi. Akyeniköy Mahallesi Dalyan mevkisindeki makilik alanda, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Bölgeye Orman İşletme Müdürlüğü ile Aydın Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi.

Kilis'in Musabeyli ilçesinde çıkan orman yangını ise kontrol altına alındı. Şenlikçe köyü civarındaki ormanlık alanda çıkan yangına, Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait üç arazöz, bir su tankı, iki müdahale aracı, bir iş makinesi ile 48 personel müdahale edildi. (AA)

Öne Çıkanlar