ABD ordusundan UFO paneli: Açıklanamıyor ama gerçek

ABD ordusundan UFO paneli: Açıklanamıyor ama gerçek
Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Mayıs 2022 14:04
A+ A-
Amerika Birleşik Devletleri'nde, Kongre İstihbarat Komitesi, 50 yıldan sonra ilk kez 'tanımlanamayan uçan cisimleri' yani UFO'ları konuşmak için panel düzenledi.

ABD Donanma İstihbarat Direktörü Yardımcısı ve 'UFO' olarak bilinen hava cisimlerini inceleyen Tanımlanamayan Hava Olayları (UAP) Görev Gücü Direktörü Scott Bray, ABD Savunma Bakanlığı İstihbarattan Sorumlu Müsteşarı Ronald Moultrie ile ABD Temsilciler Meclisi İstihbarata Karşı Koyma ve Terörle Mücadele Alt Komitesi'ne katıldı.

Direktör Scott Bray, 256'sı son bir yılda olmak üzere 400 ihbar aldıklarını söyledi. Bray, gelen görüntülerden bazılarını açıklayabilirken bir çoğunu açıklayamadıklarını belirtti. Direktörlüğün geçen yılki raporunda 2004 ila 2021 yılları arasında toplam 144 ihbar vardı" dedi.

Farklı bölgelerde, birkaç yıl arayla çekilmiş iki görüntüyü gösteren Bray, gece görüş gözlükleri ve SLR kameralarıyla kaydedilen ışıkların üçgen şeklinde olduğunu, bunun da ışığın kamera ve gözlüklerin lenslerinden geçerken kırılmasından kaynaklı olduğunu düşündüklerini belirtti.

'BÜYÜK BİR KISMI FİZİKSEL CİSİMLERDİR'

Bray, aynı cisimlerden çok sayıda görüldüğü zamanların da olduğunu ve bunların "birçok ABD donanma araçlarınca" da gözlemlendiğini söyledi. Bunların bir kısmının sensör anormalliği veya fiziksel olmayan bir şeyler olabileceğine dikkati çeken Bray, "Ancak bunların büyük bir kısmı fiziksel cisimlerdir" diye konuştu.

Bray, bu cisimlerden bazılarında çok silik de olsa radar izinin ve sensör kalıntısının görüldüğünü ifade ederek "Herhangi bir hasmımızda tespit edilemeyecek çalıştırıcıya sahip bir cismi uçurabilecek kapasite yok" ifadesini kullandı.

ÇİN DE TANIMLANAMAYAN HAVA CİSİMLERİNİ İNCELİYOR

Bu olayların başka ABD müttefiklerince ve Çin tarafından da gözlemlendiğini bildiren Bray, Çin’in ABD’dekine benzer bir birim kurarak bu cisimleri incelediğini söyledi. ABD’li Donanma İstihbarat yetkilisi, aynı zamanda bazı ülkelerle veri paylaşımında bulunduklarını aktardı.

ABD araçlarının, söz konusu tanımlanmayan cisimlerle herhangi bir iletişime geçmeye çalışmadığını ve iletişim sinyali almadığını belirten Bray, "(Tanımlanmayan cisimlerle) herhangi bir çarpışma olmadı ancak en az 11 kez yakından geçme vakası var" dedi

Alt komite başkanı Andre Carson, UFO'ları ciddiye almanın önemini vurguladı. Potansiyel bir ulusal tehlike oluşturduklarını belirtti

Carson, "UFO'lar açıklanamıyor, bu doğru ama onlar gerçek" dedi,

Öne Çıkanlar