ABD ve Rus Akerleri Mınbiç'te

ABD ve Rus Akerleri Mınbiç'te
Türkiye'nin Mınbiç'e dönük operasyon hazırlığı yapmasının ardından Rus ve ABD askerleri bölgeye konuşlandı. Rus ve ABD askerlerinin bölgeye geçişi...

Türkiye'nin Mınbiç'e dönük operasyon hazırlığı yapmasının ardından Rus ve ABD askerleri bölgeye konuşlandı. Rus ve ABD askerlerinin bölgeye geçişi farklı ajanslar tarafından görüntülü olarak da yayınlandı.

DÜNYA – Geçtiğimiz hafta Mınbiç Askeri Meclisi ile Suriye hükümeti arasında Rusya’nın arabuluculuğu ile yapılan görüşmeler sonrası, Menbic’in batı kırsalında bulunan köy ve kasabaların Suriye Ordusu’na devredilmesi konusunda anlaşma sağlanmıştı. Çoğunlukla Haseke ve Kamışlı’dan gelen Suriye rejimine bağlı Ulusal Savunma Güçleri’ne ait silahlı birlikler, hafta sonu itibariyle Mınbiç batısında konuşlanmaya başlamıştı. Önceki gün ilk resmi konvoy bölgeye giriş yaptı ve anlaşma gereği yaklaşık 10 köyde kontrolü ele aldı. Bölgeye giden konvoyda, Suriye ve Rus Ordusu’nun komutanları Mınbiç’te ilk kez birlikte görüntülendiler.

Mınbiç’e bir tek Rus askerleri gitmedi. Ayrıca ABD’ye bağlı birlikler de Mınbiç’in kuzeyindeki Dadat köyünden Arab Hasan El Kabir köyüne kadar olan bölgeye askerlerini konuşlandırdı. ABD askerlerinin bölgeye gidişi de yerel güçler tarafından görüntülendi. Son gelen bilgiler Pentagon’un Mınbiç’teki asker sayısını artıracağı yönünde.

 

RUS VE SURİYE ORDUSUNA BAĞLI ASKERİ BİRLİKLERİN KONVOY HALİNDE MINBİÇ'E GEÇİŞİ

 

ABD ORDUSUNA BAĞLI ASKERLERİN KONVOY HALİNDE BÖLGEYE GEÇİŞİ

Öne Çıkanlar