ABD: Suriye'nin doğusundaki baskınlarda altı IŞİD yetkilisini yakaladık

ABD: Suriye'nin doğusundaki baskınlarda altı IŞİD yetkilisini yakaladık
Yayınlanma:
A+ A-
ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, Suriye'nin doğusunda son 48 saatte helikopter baskınları ile altı IŞİD'linin yakalandığını açıkladı. CENTCOM komutanı, "Bu operasyonlar, bölgeye ve IŞİD'in kalıcı yenilgisine kararlı bağlılığımızı teyit ediyor" dedi.

Artı Gerçek - ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Suriye'nin doğusunda son 48 saatte üç helikopter baskını düzenlediklerini duyurdu. Açıklamaya göre, operasyonlarda altı IŞİD yetkilisi yakalandı.

CENTCOM açıklamasında, yakalananlardan birini Suriye içindeki saldırıların planlanmasından ve hayata geçirilmesinden sorumlu olan üst düzey 'IŞİD eyalet yetkilisi' el Zubeydi olduğu belirtildi.

Operasyonda ilk belirlemelere göre sivillerin zarar görmediği belirtilirken, CENTCOM Komutanı Michael Erik Kurilla "Bu operasyonlar, CENTCOM'un bölgeye ve IŞİD'in kalıcı yenilgisine kararlı bir biçimde bağlı olduğunu yeniden teyit ediyor. Söz konusu IŞİD yetkililerinin yakalanması, terör örgütünün istikrarsızlık yaratan daha fazla saldırı planlama ve düzenleme becerisini sekteye uğratacaktır" dedi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar