ABD'de sosyal medyadan duyurulan Halloween partisine silahlı saldırı

ABD'de sosyal medyadan duyurulan Halloween partisine silahlı saldırı
Yayınlanma:
A+ A-
Polis Şefi Karl Oakman, sosyal medyadan duyurulduğu için tanınmayan kişilerin de Kansas eyaletindeki Cadılar Bayramı partisine katıldığını, bu kişilerin partiden ayrılmaları istenince kalabalığa ateş açtığını açıkladı.

Artı Gerçek- ABD'nin Kansas eyaletinde dün akşam Cadılar Bayramı (Halloween) partisi düzenlenen eve yapılan silahlı saldırıda bir öğrenci öldü, altı öğrenci yaralandı.

Polis Şefi Karl Oakman, basın açıklamasında, Cadılar Bayramı nedeniyle bir evde 100'e yakın davetlinin katıldığı partide kimliği henüz belirlenemeyen kişilerin açtığı ateş sonucu 17 yaşındaki bir çocuğun aşırı kan kaybından öldüğünü 15 ila 18 yaş arasında 6 lise öğrencisinin ise yaralandığını söyledi.

'ARTIK HERKESİN SİLAHI VAR'

Oakman, "Bu çok talihsiz bir durum. Bu, lise çağındaki öğrencilerin olduğu bir partiydi. Artık herkesin silahı var. Daha akıllı hareket etmeliyiz." dedi.

Ev partisinin sosyal medyada duyurulduğu için tanınmayan bazı kişilerin de geldiğini belirten Oakman, bu kişilerin partiden ayrılmaları istenince kalabalığa ateş açtığı ve koyu renkli bir SUV araç ile olay yerinden ayrıldığını aktardı.

Saldırıyla ilgili soruşturmanın devam ettiği, henüz bir tutuklama yapılmadığı belirtildi. (AA)

Öne Çıkanlar