ABD'de su parkına silahlı saldırı: İkisi çocuk 10 yaralı

ABD'de su parkına silahlı saldırı: İkisi çocuk 10 yaralı
ABD'nin Detroit kentinin yakınında bulunan su parkında rastgele ateş açan silahlı saldırgan ikisi çocuk 10 kişiyi yaraladı. Saldırıda 9 milimetrelik yarı otomatik Glock tabanca kullanıldı.

Artı Gerçek - Bireysel silahlanma yasalarının federal düzeyde sıkılaştırılması çağrılarının yanıtsız kaldığı ABD'de bu kez de bir su parkına silahlı saldırı düzenlendi. Michigan eyaletinin Detroit kentinin yakınlarında bulunan Brooklands Plaza Splash Pad isimli su parkında düzenlenen silahlı saldırıda ikisi çocuk 10 kişi yaralandı.

Polis açıklamasına göre saldırı, yerel saatle 17:00 civarında düzenlendi. Parkın önünde aracından çıkan bir erkeğin, 9 milimetrelik bir yarı otomatik Glock tabanca ile rastgele bir biçimde yaklaşık 30 el ateş etti. Adamın, saldırı sırasında şarjörünü birkaç defa yeniden doldurduğu belirtildi. Olay yerinden kaçan saldırganın intihar ettiği düşünülüyor.

Saldırıya sahne olan Rochester Hills bölgesi, Detroit kentinin yaklaşık 50 kilometre kuzeyinde bulunuyor. Rochester Hills'in komşu kasabası Oakland County de, 2021 yılında dört öğrencinin öldürüldüğü, altı öğrenci ile bir öğretmenin yaralandığı bir silahlı saldırıya sahne olmuştu. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar