Almanya'da bıçaklı saldırıya uğrayan kız çocuklarından biri öldü

Almanya'da bıçaklı saldırıya uğrayan kız çocuklarından biri öldü
Almanya'nın güneyindeki küçük bir kasaba pazartesi günü iki kız çocuğuna yapılan bıçaklı saldırının şokunda. Yetkililer saldırıya uğrayan çocuklardan birinin hastanede öldüğünü duyurdu.

Artı Gerçek- Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletine bağlı Illerkirchberg kasabasında bıçaklı bir erkeğin saldırısına uğrayan iki kız çocuğundan biri öldü.

Pazartesi günü gerçekleşen saldırıda 13 ve 14 yaşlarındaki iki kız çocuğu okula giderken bıçaklanmıştı.

ÖLEN ÇOCUĞUN AİLESİ TÜRK

Yetkililer 14 yaşındaki kız çocuğunun hastanede öldüğünü, diğer çocuğun ise iyileşmekte olduğunu duyurdu.

Yerel medya ölen kız çocuğunun Türkiye'den gelen göçmen bir ailenin kızı ve Almanya vatandaşı olduğunu da belirtti.

Alman polisi Eritre'den gelen ve mülteci başvurusu yapmış olan 27 yaşındaki bir erkeği gözaltına almıştı.

Polis yakınlardaki bir binada saldırıda kullanılan bıçakla birlikte buldukları erkeğin yanı sıra binada bulunan iki kişiyi daha gözaltına almıştı.

Saldırıyı gerçekleştirdiği sanılan şüphelinin de hastanede sebebi bilinmeyen bir yaralanma nedeniyle tedavi altında olduğu açıklanırken polis yaptığı açıklamada saldırının mültecilere ya da yabancılara karşı kullanılmaması uyarısı yaptı.

Polis sözcüsü Wolfgang Juergens "Şu anda olayla ilgili her şey belirsizliğini koruyor" dedi.

Kasabanın belediye başkanı Markus Haeussler bölge sakinlerinin şokta olduğunu söylerken Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser "korkunç haberin kendisini sarstığını" söyledi.

Twitter hesabından açıklama yapan Feaser " "Ölen kızın yasını tutuyorum ve yaralı kızın iyileşmesini içtenlikle umuyorum... Polis olayın arka planını yoğun bir şekilde araştırıyor" dedi.

Öne Çıkanlar