Asyalı kadına yüzden fazla kez yumruk attı, 17,5 yıl hapisle cezalandırıldı

Asyalı kadına yüzden fazla kez yumruk attı, 17,5 yıl hapisle cezalandırıldı
Yayınlanma:
A+ A-
ABD'nin New York kentinde Asyalı yaşlı bir kadına saldırıp 100'den fazla kez yumruklayan siyah erkek 17 buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Artı Gerçek- ABD'nin New York kentine bağlı Yonkers ilçesinde mart ayında Filipinli yaşlı bir kadına saldırıp 100'den fazla kez yumruklayan ve yere düşen kadının üstünde tepinen siyah erkek 17 buçuk yıl hapis cezası aldı.

Salı günü konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Westchester County Bölge Savcısı Miriam Rocah "Bugün Westchester County'de gördüğümüz en şiddetli ve şok edici nefret suçlarından biri hakkındaki davayı kapatıyoruz" dedi.

42 yaşındaki Tammel Esco adlı siyah erkeğin 67 yaşındaki Filipinli kadına 11 Mart'ta yaptığı saldırı, olayın gerçekleştiği binanın güvenlik kameralarınca görüntülenmişti.

Saldırının hemen öncesinde Esco yaşlı kadına "Asyalı o....u" diye küfür de etmişti. Eylül ayında görülen duruşmada nefret suçu kapsamında değerlendirilen birinci dereceden saldırı suçlamasını Esco kabul etmişti.

Son duruşmada 17 buçuk yıl hapisle cezalandırılan Esco tahliye edildikten sonra beş yıl boyunca da gözetim altında tutulacak.

Saldırı sonucu yaşlı kadının beyninde kanama ve yüz bölgesinde birden fazla kırık oluşmuştu. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar