Balkanlarda kar alarmı: Sırbistan'da 25 bin ev elektriksiz kaldı

Balkanlarda kar alarmı: Sırbistan'da 25 bin ev elektriksiz kaldı
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul'da beklenen kar yağışı öncesinde, Balkan ülkeleri Sırbistan, Hırvatistan, Karadağ ve Bosna Hersek'te alarm var. Bölgeden elektrik kesintisi, kırmızı alarm ve güçlü rüzgar haberleri geliyor.

Artı Gerçek - İstanbul kar fırtınasına hazırlanırken, Balkanlarda güçlü rüzgar ve kar yağışı nedeniyle çok sayıda yol kapandı. Sırbistan, Hırvatistan, Karadağ ve Bosna Hersek'te dondurucu soğuklar ve kar fırtınaları konusunda halka uyarı yapıldı.

Sırbistan'ın güneydoğusundaki dağlık bölgelerde, toplam uzunluğu 250 kilometreyi geçen yerel yolların, iki metreyi aşan kar kalınlığı nedeniyle kapandığı açıklandı. Ülkede 25 binden fazla eve de elektrik verilemiyor.

Hırvatistan'da kuzeyden esecek ve hızı saatte 130 kilometreyi bulması beklenen rüzgar nedeniyle Adriyatik kıyısındaki bölgelerde kırmızı alarm verildi.

Karadağ'ın kıyı kasabası Budva'da, güçlü rüzgarın dün bir okulun çatısını uçurması, ağaçları ve sokak lambalarını sökmesi, bir turist teknesini batırması sonrasında halka evden çıkmama uyarısı yapıldı.

Bosnalı yetkililer de, buzlanma ve kar fırtınası nedeniyle sağlık bölgelerde kamyonların yola çıkışını yasakladı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar