Brezilyalı senatörün iç çamaşırından 3 bin 200 dolar çıktı

Brezilyalı senatörün iç çamaşırından 3 bin 200 dolar çıktı
Yayınlanma:
A+ A-
Yolsuzluk soruşturması kapsamında polisin evine baskın düzenlediği bir senatör iç çamaşırında para saklarken yakalandı.

Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'ya yakınlığı ile bilinen Chico Rodrigues'in evine, Covid-19 ile mücadele için ayrılan kamu bütçesini kötüye kulladığı şüphesiyle operasyon düzenlendi. Roraima eyaletindeki adrese yapılan baskında ele geçirilen paranın bir kısmının Rodriques'in iç çamaşırında bulunduğu açıklandı.

Yetkililerin açıklamasına göre Rodrigues'in evindeki kasada 10 bin Brezilya reali ile 6 bin dolar bulan polis daha sonra banyoda arama yapmak istedi. Bu esnada Rodrigues'in arkasında büyük bir çıkıklık fark eden polis, senatörün iç çamaşırında 15 bin reali sakladığını tespit etti. Üç defa 'daha fazla para saklıyor musun?' sorusu sorulan senatör, çamaşırından bir kaç deste daha çıkarınca toplam meblağ 17 bin 900 Brezilya realine (3 bin 200 dolar) ulaştı.

Euronews'in haberien göre, baskınla ilgili açıklama yapan senatör, polisin görevini yaptığını belirtirken, el konulan para ve nerede bulunduğundan bahsetmedi.

Hakkındaki tüm suçlamaları reddeden ve Senato'daki hükümetin başkan yardımcılığı görevinden istifa eden Rodrigues, "İşimi yaptığım için evim baskına uğradı" ifadesini kullandı.

Devlet Başkanı Bolsonaro da medyayı, hükümeti yolsuzlukla anmak için olayı haberlere malzeme etmekle suçladı.

2018'deki seçimle iktidara gelen Bolsonaro yolsuzlukla mücadelenin sözünü vermiş ancak kendi adı da skandallara karışmıştı.

Öne Çıkanlar