Düğün konvoyundan havaya ateş açıldı, kabak damatla gelinin başına patladı: Nikah iptal

Düğün konvoyundan havaya ateş açıldı, kabak damatla gelinin başına patladı: Nikah iptal
Yayınlanma:
A+ A-
Fransa'da bir düğün konvoyunun trafik kurallarını ihlal etmesi ve konvoydaki bir kişinin havaya ateş açması, nikahın iptalini getirdi. Konvoyun yasaları çiğnediğini vurgulayan belediye başkanı, "Damat ve gelinin sorumlu olduğuna kanaat getirdim" dedi.

Artı Gerçek - Fransa'da bir düğün konvoyu, kutlamanın dozunu kaçırınca nikahın iptaline sebep oldu. Strazburg kentinin güneyindeki Illkirch-Graffenstaden'da yaşanan olayda, Belediye Başkanı Thibaud Philipps şikayetler üzerinde nikahı iptal etti.

Yerel basındaki haberlere göre, cumartesi günü nikah salonuna giden konvoy trafik kurallarını ihlal etmekle kalmadı, aynı zamanda bir kişi konvoydan havaya ateş açtı. Bazı kasaba sakinlerinin bu nedenle panik yaşadığı belirtilirken, birçok kişi de belediyeye şikâyette bulundu.

Belediye Başkanı Philipps ise bu şikâyetlerin ardından nikahı etmeye karar verdi. Philipps, "Bir konvoyun hiçbir trafik kuralına uymadan aşırı yüksek hızla belediye binasına doğru ilerlemesi ve bir adamın havaya kuru sıkı ateş açması nedeniyle beni aradılar. Derhal nikahı iptal etmeye karar verdim" dedi.

'MUTLU BİR GÜN OLDUĞUNU ANLIYORUZ AMA...'

Philipps, "Bunun bir kutlama ve mutlu bir gün olduğunu, korna çalınmasını herkes anlıyor ama kasaba sakinlerinin rahatsız edilmesine ve korkutulmasına göz yumamam. Bir suç festivali yaşanıyordu" diye konuştu. Belediye Başkanı, "Sokakta yasalara uymayıp belediye binasında sanki hiçbir şey olmamış gibi davranmak fazla kolay. Damat ve gelinin sorumlu olduğuna kanaat getirdim" ifadelerini kullandı. Philipps, "Artık herkes biliyor ki Illkirch'de yasalara saygı göstermezseniz, evlilik iptal edilir" dedi.

DAVETLİLERİ POLİS ÇIKARDI

Yerel basın, bu sırada belediye binasındaki nikah salonunda toplanan yaklaşık 50 davetlinin çok sayıda polis tarafından dışarı çıkarıldığını yazdı. Söz konusu araçlar binaya ulaştığında ise üç kişi gözaltına alındı.

Fransız polisi, bu kişilerden sadece birinin gözaltında kalacağını açıkladı. Buna göre, havaya ateş açtığı belirtilen 21 yaşındaki kişi, 'D kategorisinde bulunan bir silah kullanmak'la suçlanıyor. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar