Elon Musk'tan Twitter çalışanlarına ilk e-posta: Ofise dönüyorsunuz

Elon Musk'tan Twitter çalışanlarına ilk e-posta: Ofise dönüyorsunuz
Bloomberg News, Elon Musk'ın Twitter çalışanlarına gönderdiği ilk e-postayı yayınladı. Buna göre, şirketin yeni patronu evden çalışmaya son verdi.

Artı Gerçek - Twitter'ı satın alan Elon Musk, şirketin çalışanlarına gönderdiği ilk e-postada uzaktan çalışmaya artık izin verilmeyeceğini tebliğ etti. Bloomberg News'un haberine göre Musk, çalışanların "haftada en az 40 saat ofiste olmalarının beklendiğini" belirtti.

Musk aynı zamanda, Twitter'ın kârının yarısının paralı özelliklerden elde edilmesini beklediğini de duyurdu.

Yılan hikâyesine dönen bir sürecin ardından Twitter'ı iki hafta önce 44 milyar dolara resmen satın alan Musk'ın ilk hamlelerinden biri, yönetim kurulunu feshetmek ve çalışanların yarısını işten çıkarmak olmuştu. Musk, mavi tik uygulamasını da paralı hale getirip her bir tike 8 dolarlık fiyat biçmişti.

Twitter, pandemi sonrasında ofislerini mart ayında yeniden açtığında, isteyen çalışanlara evden çalışma hakkı tanımaya devam etmişti.

Musk ise 'ofis sevdasıyla' tanınıyor. Dünyanın en zengin ismi olan Elon Musk, CEO'luğunu yaptığı SpaceX ve Tesla şirketlerinde de haftada en az 40 saat ofisten çalışma politikasını uyguluyor. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar