Filistin direnişinin sembol ismi Ahed Tamimi evinden gözaltına alındı

Filistin direnişinin sembol ismi  Ahed Tamimi evinden gözaltına alındı
Yayınlanma:
A+ A-
İsrail askerleri Ramallah'ta Filistin direnişinin sembol isimlerinden Ahed Tamimi'yi gözaltına aldı. Ahed Tamimi 17 yaşındayken gözaltına alınmış ve 8 ay hapis yatmıştı.

Artı Gerçek - İsrail güçleri, Gazze'nin kuzeybatı, orta ve güneybatı bölgelerini yoğun şekilde bombalıyor.

Saldırılar, Gazze Şeridi'ndeki en büyük hastane olan Şifa Hastanesi'nin yanı sıra yerleşim alanlarını, yolları, şehrin liman bölgesini ve Gazze'nin kuzeybatısından güneybatısına kadar çeşitli yerleri hedef aldı.

Bombardıman, İsrail'in Gazze Şeridi'nde iletişim hatlarını kesmesi, bu nedenle de Gazze'deki tüm iletişim ve internet hizmetlerinin tamamen çökmesiyle eş zamanlı gerçekleşti.

Saldırı nedeniyle kentin çeşitli bölgelerinden dumanlar yükselirken, ambulanslar bombalanan alanlara giriş sağlayamıyor.

thumbs-b-c-92f74c0575696991aa0b119a13ad130b.jpg

İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde ise direnişin sembol isimlerinden 23 yaşındaki Ahed Tamimi'yi gözaltına aldı.

ANNE: ASKERLER GÖTÜRDÜ, EVİ DE DAĞITTILAR

Ahed Tamimi'nin annesi Neriman Tamimi, Ramallah'ın Nebi Salih beldesindeki evlerine baskın yapan askerlerin kızını götürdüklerini söyledi.

Neriman Tamimi, İsrail askerlerinin baskın sırasında evlerine zarar verdiklerini ve kullandıkları cep telefonlarına da el koyduklarını anlattı.

3 KEZ YARALANDI

Ahed Tamimi'nin babası da birkaç gün önce İsrail güçleri tarafından gözaltına alındı.

Ahed Tamimi 2017'de İsrail güçleri tarafından tutuklanmış ve 8 ay hapis yatmıştı.

Hayatında üç kez İsrail kurşunuyla yaralanan Ahed Tamimi, Hanzala Cesaret Ödülü sahibi.

Öne Çıkanlar