'Görece sakinlik aldatıcı Hamas ile çatışma çıkabilir"

'Görece sakinlik aldatıcı Hamas ile çatışma çıkabilir"
İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, Hamas ile her an yeni bir silahlı çatışma çıkabileceğini söyledi.   İsrail basınına göre, Gazze Şeridi sınırındaki...

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, Hamas ile her an yeni bir silahlı çatışma çıkabileceğini söyledi.

 

İsrail basınına göre, Gazze Şeridi sınırındaki yerleşim yerlerini ziyaret eden savunma bakanı Liberman, bölgedeki belediye başkanları ile bir araya geldi. Sınırdaki yerleşim yerlerinde yaşanan "görece sakinliğin aldatıcı olduğunu" vurgulayan Liberman Hamas ile de her an yeni bir silahlı çatışmanın çıkabileceğini duyurdu.

 

İsrail Savunma Bakanı Hamas ve Gazze'deki diğer grupların İsrail'e zarar vermek yönündeki arzularından vazgeçmediğini, güç dengelerinin kendi lehlerine olmadığını ve karşı harekete geçilmesi durumunda ağır bedel ödeteceklerini açıkladı. Güç dengelerinin değişmesi durumunda Liberman, Hamas'ın İsrail'e saldırmakta bir an bile tereddüt etmeyeceğini ileri sürdü.

 

İsrail'in yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye 7 Temmuz 2014'te başlattığı ve 51 gün süren son saldırısında 2 bin 158 Filistinli hayatını kaybetmiş, 11 binden fazla kişi yaralanmıştı. Söz konusu saldırılarda binlerce yapı tamamen yıkılırken, on binlerce bina da zarar görmüştü.

Öne Çıkanlar