Hamburg'da Hollandalı taraftarlara kazmayla saldırı girişimi

Euro 2024'te Polonya-Hollanda maçının oynanacağı Hamburg'da, Hollandalı taraftarların geçit töreni öncesinde elinde kazmayla polisi tehdit eden bir kişi vuruldu.

Artı Gerçek - Almanya'nın ev sahipliği yaptığı Avrupa Futbol Şampiyonası'nda bugün oynanacak Polonya-Hollanda maçı öncesinde bir saldırı girişimi yaşandı. Alman polisi, Hamburg'daki maç öncesinde Hollandalı taraftarların arasına dalmaya çalışan ve polisi kazmayla tehdit eden bir kişinin bacağından vurulduğunu açıkladı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde de, bir kebapçıdan çıktığı belirtilen kişinin elinde kazma ile etraftakileri tehdit ederken polis bariyerlerini aşmaya çalıştığı görülüyor. Tanıklar, söz konusu kişinin elinde ayrıca bir molotof kokteyli de bulunduğunu ileri sürdü.

Polisten yapılan açıklamada da ilk belirlemelere göre bir taraftarın kazma ve yangın söndürücü ile polis memurlarını tehdit ettiği, polisin ateşli silah kullanması sonucu yaralanan taraftarın tedavi altına alındığı belirtildi.

Olay, kentin St. Pauli bölgesinde, yaklaşık 40 bin Hollandalı taraftarın geçit töreni yapmaya hazırlandığı sırada yaşandı.

Yerel basında yer alan haberlerde de Polonya ile Hollanda arasında bugün oynanacak Avrupa Futbol Şampiyonası maçı öncesi çıkan olaylarda, polisin önce biber gazı kullandığı, ardından havaya ateş açtığı belirtildi. Daha sonra kendisine yönelik tehdit algılayan polisin, bir kişiyi silahla yaraladığı ve yaralının tedavi altına alındığı aktarıldı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar