Hindistanlı çift uyurken leopar saldırısına uğradı: Adam öldü, kadın ise ağır yaralı

Hindistanlı çift uyurken leopar saldırısına uğradı: Adam öldü, kadın ise ağır yaralı
Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Eylül 2022 21:47
A+ A-
Hindistan'da bir çift, çalışmak için gittikleri eyalette gece uyudukları esnada leopar saldırısına uğradı.

Hindistan’ın Gucerat eyaletinde yaşayan bir çifte uyurken leopar saldırıdı. Adam hayatını kaybetti, kadın ağır yaralandı.

Diken'in Indian Express’in aktardığına göre Racu ve Casuben Çogli, salı günü saat 03.00 sıralarında terk edilmiş bir hastanede uyuyordu. Çift, komşu Maharaştra eyaletinden Gucerat’ın Visavadar bölgesine çalışmaya gitmişti. İkilinin kaldığı Cambuda köyünün sakinleri çığlıkları duyunca yardım çağırdı. Racu ve Casuben Çogli hastaneye kaldırıldı.

Boyun bölgesinden yaralanan Racu Çogli kurtarılamadı. Karısının durumunun ise ağır olduğu belirtildi.

YAKALANMASI İÇİN KÖYE KAFESLER YERLEŞTİRİLDİ

Yetkililer, leoparların genelde insanlara saldırmadığını, çok aç oldukları, yiyecek aradıkları zamanlarda bu tür saldırıların olduğunu söylerken söz konusu hayvanın yakalanabilmesi için köye kafesler yerleştirildi.

Temmuz ayında 80 yaşındaki bir kadın yine Gucerat eyaletinde, evinde leopar saldırısına uğramış ve hayatını kaybetmişti.

Hindistan’da kırsal alanda, yırtıcı hayvanlar doğal yaşam parklarından gıda ve su bulmak için çıkıyor. İnsanların yerleşmesiyle yaşam alanlarının daralması gbi etkenler nedeniyle bölge halkıyla karşı karşıya kalabiliyor.

Öne Çıkanlar