İddia: Ankara'da üç Batılı büyükelçiliğe güvenlik uyarısı yapıldı

İddia: Ankara'da üç Batılı büyükelçiliğe güvenlik uyarısı yapıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Üç Batı Avrupa ülkesinin Ankara Büyükelçiliklerine ve büyük bir uluslararası kuruluşa emniyet tarafından güvenlik uyarısı yapıldığı iddia edildi. Yetkililerin Ankara'da 'potansiyel güvenlik tehditleri' konusunda uyarıda bulunduğu öne sürüldü.

Artı Gerçek- Üç Batı Avrupa ülkesinin Ankara büyükelçiliklerine ve büyük bir uluslararası kuruluşa emniyet tarafından güvenlik uyarısı yapıldığı öne sürüldü. Reuters ajansı, haberi ismi verilmeyen yetkililere dayandırdı.

Buna göre, Türk yetkililer söz konusu elçilikleri ve kuruluşu, Ankara'da 'potansiyel güvenlik tehditleri' konusunda uyardı.

Reuters'ın haberinde ismi verilmeyen ancak 'büyük bir kuruluş' olarak tanımlanan kurumun da, çalışanlarına alışveriş merkezleri, otobüs durakları ve havalimanlarının riskli olduğuna dair bir e-posta gönderdiği ileri sürüldü.

Reuters, Türkiye savunma ve içişleri bakanlıklarının ilgili soruları yanıtsız bıraktığını belirtti.

Öte yandan, Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic de Sırp vatandaşlarını Türkiye'ye seyahat etmemeleri konusunda uyardı. Tanjug ajansının aktardığına göre Dacic, Sırbistan vatandaşlarına önümüzdeki haftalarda özellikle Ankara'ya seyahat etmeme çağrısında bulundu.

Dacic ajansa yaptığı açıklamada, "Güvenlik kurumlarından aldığımız bilgiye göre önümüzdeki birkaç hafta içinde terör saldırılarının beklenebileceği konusunda vatandaşları uyarmak istiyorum ve bu bilgi, Türkiye'nin başkenti Ankara'ya dair" ifadelerini kullandı.

Dacic, söz konusu uyarının Türkiye'nin başka bölgeleri için de geçerli olabileceğini söyleyerek, zaruri gerekçeleri olmayan Sırbistan vatandaşlarına Türkiye'ye seyahat etmeme tavsiyesinde bulundu; şu an Türkiye'de bulunanlara da kalabalık yerlerden kaçınma çağrısı yaptı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar