İspanya'da iki kiliseye palalı saldırı: Bir ölü, dört yaralı

İspanya'da iki kiliseye palalı saldırı: Bir ölü, dört yaralı
Yayınlanma:
A+ A-
İspanya'nın Endülüs bölgesindeki liman kenti Algeciras'ta palalı bir saldırgan iki kiliseye saldırı düzenledi. Yetkililer, bir rahibin öldüğü dört kişinin de yaralandığı saldırıyla ilgili soruşturma başlattı.

Artı Gerçek - İspanya'nın güneyindeki Cadiz eyaletinde bulunan liman kenti Algeciras'ta bir kişinin iki ayrı kilisede düzenlediği saldırıda en az bir kişi öldü, dört kişi yaralandı. Madrid Yüksek Mahkemesi, olası bir terör saldırısı olarak değerlendirilen olay hakkında soruşturma başlattı.

Polis kaynakları saldırganın kimliğini açıklamazken, yerel basında saldırganın 25 yaşında bir Faslı olduğu yönünde haberler yapıldı.

Yerel basında yer alan haberlere göre, dün akşam 21:30 sularında Algeciras'ın merkezindeki en büyük kilise olan Nuestra Senora de la Palma'ya giren saldırgan, kilisenin rahibi Diego Valencia'yı palayla öldürdü. Daha sonra, elinde palayla San İsidro Mahallesi'nde yürüyen ve bir başka kiliseye de saldıran kişinin burada görev yapan rahip ile üç kişiyi de palayla yaraladığı belirtildi. İspanyol devlet televizyonu RTVE, yaralıların sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.

fasli.jpeg

ŞEHİRDE BİR GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ

Öte yandan, saldırıyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, "korkunç saldırının kurbanlarına ve ailelerine en derin taziyelerini" sundu. Sanchez, "Güvenlik güçlerinin saldırıyla ilgili çalışmalarını tüm güçleriyle desteklediklerini" belirtti.

Algeciras belediye başkanı Jose Ignacio Landaluce ise, bugün şehirde bir günlük yas ilan ederek, öğle saatlerinde Nuestra Senora de La Palma kilisesinin önünde bir miting düzenleneceğini duyurdu. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar