İsrail-İran kapışmasını yorumlayan Elon Musk, roketlerin nereye fırlatılması gerektiğini söyledi

İsrail-İran kapışmasını yorumlayan Elon Musk, roketlerin nereye fırlatılması gerektiğini söyledi
Tesla, SpaceX ve X'in patronu Elon Musk, İsrail-İran misillemelerinin yeni ayağıyla ilgili paylaşım yaparak roketlerin nereye gönderilmesi gerektiğini söyledi.

Artı Gerçek - Dünyanın en zenginleri listesinin tepesinden inmeyen ABD'li yüksek teknoloji devi Elon Musk, İsrail'in Gazze Savaşı'nın üstüne İsrail-İran doğrudan kapışmasının eklenmesi karşısında kendi yöntemleriyle barış çağrısı yaptı.

Bugün İsrail'in İran'a saldırdığı haberleri Ortadoğu'nun topyekün savaşın eşiğinde olduğu endişesi yaratırken, Tesla, SpaceX ve X'in patronu, X'te yorum paylaştı.

'BİRBİRİMİZE DEĞİL YILDIZLARA GÖNDERMELİYİZ'

İsrail'in İran saldırısı haberlerinin gelmesinden yaklaşık bir saat sonra roket fotoğrafı paylaşan Musk, "Roketleri birbirimize değil yıldızlara göndermeliyiz" dedi.

İSRAİL'İ ZİYARET EDİNCE GAZZE'YE DAVET EDİLDİ

Kasım ayında İsrail'e iki günlük ziyaret yapan Musk, Başbakan Benyamin Netanyahu tarafından Hamas'ın 7 Ekim saldırısına maruz kalan kibbutzlardan birine götürülmüştü. Bunun üzerine Hamas, Musk'ı, İsrail bombardımanının neden olduğu yıkımın boyutlarını görmesi için Gazze'ye davet etmişti.

STARLİNK ORTADOĞU SEMALARINDA

Musk'ın kurduğu uzay aracı ve uydu iletişim şirketi SpaceX'e bağlı uydu internet ağı Starlink, şubatta İsrail'de ve Gazze Şeridi'nin bazı kısımlarında faaliyet göstermek üzere ruhsat aldı. Gazze'deki bir sahra hastanesine internet hizmeti vermek için İsrail'den onay alan Starlink, Hamas'ın internet hizmetlerine erişimini engellemeyi kabul etti. (Dış Haberler)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar