İsrail'in Gazze'de öldürdüğü Filistinlilerin sayısı 33 bin 634'e yükseldi

İsrail'in Gazze'de öldürdüğü Filistinlilerin sayısı 33 bin 634'e yükseldi
İsrail'in Gazze'de son bir günde 89 Filistinliyi daha öldürdüğü açıklanırken, bu sabah da bir eve düzenlenen bombardımanda 29 Filistinli öldü. Han Yunus kentinde ise yıkılan binaların enkazından 13 kişinin çürüyen cesetleri çıkarıldı.

Artı Gerçek - İsrail ordusu Gazze'deki saldırılarını ramazan bayramında da sürdürürken, 7 Ekim'den bu yana öldürülen Filistinlilerin sayısı 33 bin 634'e yükseldi. Gazze'deki sağlık bakanlığından yapılan açıklamaya göre, İsrail son 24 saatte 89 Filistinliyi daha öldürdü. Son bir gündeki saldırılarda 120 kişi aha yaralanırken, 7 Ekim'den bu yana yaralananların sayısı 76 bin 214 olarak açıklandı.

Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre İsrail ordusu bugün de, Gazze kentinin Sidra bölgesindeki Ed-Derec Mahallesi'nde Et-Tabatibi ailesine ait evi bombaladı. İlk belirlemelere göre evde 29 kişi öldü, üç kişi yaralandı.

İsrail ordusuna ait helikopterlerin, Gazze kentinin Zeytun, Şucaiyye ve Rimal mahallelerinde en az üç evi hedef alması sonucu çok sayıda Filistinli yaralandı. Gazze Şeridi'nin orta kesimlerindeki Nusayrat Mülteci Kampı'nın kuzey bölgeleri de İsrail ordusuna ait helikopterlerle hedef alındı, kampın kuzeyindeki bazı binalar ise bombalanarak yerle bir edildi.

İsrail askerlerinin Nusayrat'taki El-Cedid Mülteci Kampı'nda yerinden edilen Filistinlilerin sığındığı bir okulu hedef alması sonucu çok sayıda kişi yaralandı, yaralılar Deyr el-Belah'taki Aksa Şehitleri Hastanesi'ne götürüldü.

İsrail ordusunun denizden düzenlediği saldırılarla El-Cedid Mülteci Kampı'nda hedef aldığı bir ilkokuldan ise bir kişinin naaşı ile çok sayıda yaralı çıkarıldı. Gazze Şeridi'nin güneyinde ise sivil savunma ekipleri, Han Yunus kentindeki El-Emel Mahallesi'nde yıkılan binaların enkazından 13 kişinin çürüyen cesetlerini çıkardı. (AA)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar