Kargo kutusuna giren kedi Galena binlerce kilometre uzağa postalandı

Kargo kutusuna giren kedi Galena binlerce kilometre uzağa postalandı
ABD'de kutu seven bir kedi, sahiplerinden habersiz atladığı kargo kolisinde 1200 kilometre seyahat etti. Utah'tan Kalifırniya'ya giden Galena, şans eseri bulundu. Çipi sayesinde de sahiplerine kavuştu.

Artı Gerçek - ABD'nin Utah eyaletinde gizemli bir biçimde evden kaybolan bir kedi, bir hafta sonra 1200 kilometre uzaktaki Kaliforniya eyaletinde ortaya çıktı. Galeana isimli kedinin, bir kargo kutusuna girdiği ve yanlışlıkla Kaliforniya'ya 'postalandığı' anlaşıldı. Şans eseri hayatta kalan Galeana, çipi sayesinde evine döndü.

Kedinin sahibi Carrie Clark'ın sosyal medya paylaşımlarına ve Utah’taki yerel KSL TV'ye yaptığı açıklamaya göre, kutuları çok seven Galeana 10 Nisan günü Utah'taki evden aniden kayboldu. Sokağa hiç çıkarılmayan Galena'nın yok olmasına şaşıran aile, bir hafta boyunca sokaklara posterler asıp sosyal medyada da paylaşımlar yaparak onu aradı. Ancak Galena kendi mahallesinde bir türlü bulunamadı.

17 Nisan'daysa, Clark'ın cep telefonuna bir mesaj geldi. Başına ne geldiğini bir türlü öğrenemediği Galena'nın çipi, bir veterinerde taranmıştı. Bunun hemen sonrasında ise telefonu çaldı; arayan kişi, Kaliforniya'nın Los Angeles kentinden bir veterinerdi...

"Ona başta inanmadım, bir eşek şakası olduğunu düşündüm" diyen Clark, kedisinin Kaliforniya'daki bir Amazon deposunda, iade ettikleri botların bulunduğu kutunun içinden çıktığını öğrendi.

kutu.jpg

Buna göre, bir hafta boyunca kutunun içinde aç ve susuz kalarak 1200 kilometre uzağa giden Galena'yı, Kaliforniya'daki Amazon deposunda Brandy isimli bir çalışan şans eseri fark etti. Brandy, Galena'yla bir gece ilgilendikten sonra ertesi gün veterinere götürdü.

Clark, KSL TV'ye yaptığı açıklamada "Galena bana çok büyük bir duygusal destek verdi ve son altı yılda çok sayıda sağlık sonunu atlatmamda yardımcı oldu. Ona ne olduğunu öğrenememenin yarattığı anksiyete ve stres dayanılmazdı" dedi.

kedi4.jpg

Clark, ertesi gün yanlarında en sevdiği mamalar ve evi gibi kokması için havlularla uçağa atlayıp Galena'yı almak için Kaliforniya'ya gittiklerini söyledi: "İnanılmaz bir kavuşmaydı! Onu kucağıma alır almaz titremesi geçti ve kollarımda rahatladı. Kilo vermiş ve biraz susuz kalmış olsa da, kan testleri tamamen normaldi ve hiç zarar görmemişti" dedi.

kedi2.jpg

Galena'nın 1200 kilometrelik yolculukta hayatta kalmasını "mucizelerin sağladığını" söyleyen Clark, "Brandy'nin kediler hakkında her şeyi bildiğini ve onları kurtardığını öğrendik. Galena'nın onun çalıştığı depoya gitmesi bir tesadüf değil. Galena'nın içinde bulunduğu kutu bir tarafından yarılmıştı, bu da onun nefes alabilmesini sağladı. Hava koşulları idealdi, aşırı sıcağa veya dondurucu soğuğa maruz kalmadı" diye konuştu. Clark, kedi sahiplerine çip taktırma çağrısı yaptı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar