Michael Rubin: Erdoğan yolun sonuna geldi

Michael Rubin: Erdoğan yolun sonuna geldi
ABD'li neo-con yazar Michael Rubin, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan Türkçe mesajlar paylaştı. DÜNYA– Bush döneminde...

ABD'li neo-con yazar Michael Rubin, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan Türkçe mesajlar paylaştı.

DÜNYA– Bush döneminde Beyaz Saray’a danışmanlık yapan, Ortadoğu uzmanlarından ve bölgeyi olduğu kadar Türkiye’yi de yakından tanıyan Rubin, "Recep Tayyip Erdoğan, artık yolun sonuna geldi. Erdoğan yolsuzluklar yapmasa ve cehalet içinde olmasaydı, insanlar kendisine hakaret etmezlerdi" dedi.

Türkçe paylaştığı mesajlarda Erdoğan'ı yolsuzlukla suçlayan Rubin, onun Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen ile 2013 yılına kadar müttefik olduğunu da vurguladı: "Ben Gülen'i destekliyor muyum? Hayır, o da 2013'e kadar Erdoğan'ı destekledi. Erdoğan herkesi kandırdı. Acaba Erdoğan, Katar parasıyla ödeme yapamadığı zaman gerçekte kaç kişi kendisini izleyecek? Acaba Erdoğan, çaldığı paralarını nerelerde sakladığını bilmediğimizi mi zannediyor?"

Öne Çıkanlar