Paris'te bıçaklı saldırı: Alman bir turist öldü

Paris'te bıçaklı saldırı: Alman bir turist öldü
Eyfel Kulesi yakınlarında düzenlenen bıçaklı saldırıda Alman bir turist ölürken, iki kişi yaralandı. Polis, etraftakilere çekiçle de saldıran kişiyi şok tabancası ile yakaladı.

Artı Gerçek - Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen bıçaklı saldırıda bir kişi öldü, iki kişi yaralandı. İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, saldırganın Eyfel Kulesi yakınında turistlere saldırdığını açıkladı.

Buna göre zanlı, yerel saatle 19:00 civarında Eyfel Kulesi'nin yakınındaki Quai de Grenelle'de turist bir çifte bıçakla saldırdı. Olayda bir Alman vatandaşı ölürken, saldırgan iki kişiyi daha çekiçle hedef aldı. Sonrasında ise polis tarafından şok tabancası ile yakalandı.

Darmanin, saldırganın 26 yaşında bir Fransa vatandaşı olduğunu söyledi. Fransa İçişleri Bakanı, zanlının psikiyatrik sorunları olduğunu, "Afganistan ve Filistin'de çok fazla Müslüman öldüğünü söyleyerek saldırı sırasında tekbir getirdiğini", 2016 yılında da bir saldırı planlama suçlamasıyla dört hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı. Buna göre saldırgan, olay sırasında da Fransa güvenlik birimlerinin izleme listesindeydi.

Soruşturmayı terörle mücadele biriminin yürüttüğü, zanlının "cinayet" ve "cinayete teşebbüs" ile suçlandığı belirtildi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar