Pink Floyd'un kurucularından Waters: Ukrayna'nın ölüm listesindeyim

Pink Floyd'un kurucularından Waters: Ukrayna'nın ölüm listesindeyim
Yayınlanma:
A+ A-
Ukrayna- Rusya savaşına barışçı çözüm girişimleriyle bilinen ünlü İngiliz rock grubu Pink Floyd'un kurucularından ve solistlerinden Roger Waters, Ukrayna'nın "ölüm listesinde" olduğunu öne sürdü.

Artı Gerçek - Pink Floyd'un kurucularından Roger Waters, Rolling Stone dergisine verdiği röportajında, "Unutmayın, ben Ukrayna hükümeti tarafından desteklenen bir ölüm listesindeyim. Son zamanlarda insanları öldürdüler... Ama sizi öldürdüklerinde, fotoğrafınızın üzerine 'tasfiye edildi' yazıyorlar. Ben de o fotoğraflardan biriyim." dedi.

Ukrayna'daki savaş için Batılı hükümetleri suçlayan Waters, "Rusya, Batılı hükümetlere diplomatik önlemler önererek 20 yıl boyunca Ukrayna'dan kaçınmaya çalıştıktan sonra Ukrayna'yı işgal etmeye teşvik edilmemeliydi." diye konuştu.

Waters, "Rus ordusunun Ukrayna'da gerçekleştirdiği vahşet" hakkında bir soru sorulduğunda ise "Size az önce Batı propagandası olarak tanımladığım şeylere ilişkin (o raporları) gördünüz. Rus propagandası demenin tam tersi; Ruslar bizim seçimimize müdahale etti; Ruslar bunu yaptı. Hepsi yalan, yalan, yalan, yalan." açıklamasında bulundu.

Russia Today'in aktardığına göre Waters'ın bahsettiği ölüm listesi "Mirotrovets" adlı bir veri tabanı.

Bu sitede kimliği gizli moderatörler Ukrayna'nın ulusal güvenliğini tehdit ettiğini öne sürdükleri kişilerin isimlerini ve bilgilerini paylaşıyor. Ukrayna İçişleri Bakanlığı ile bağlantılı olduğu iddia edilen site ise bir "ölüm listesi" olduğu suçlamalarını reddediyor.

Waters hem Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy'nin eşine hem de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e savaşa barışçı çözüm getirmeleri için çağrı yaptığı bir dizi açık mektup göndermişti.

Waters'ın Polonya'da vereceği konser, müzisyenin açık mektuplarında Ukrayna-Rusya Savaşı'na dair yaptığı yorumlar nedeniyle 25 Eylül'de iptal edilmiş, Waters 'Polonya'da persona non grata (istenmeyen kişi) ilan edilmişti. (DIŞ HABERLER)