Medvedev'e göre Moskova saldırısının sponsoru 'Macron'

Medvedev'e göre Moskova saldırısının sponsoru 'Macron'
Rusya, Moskova’da gerçekleşen ve IŞİD tarafından üstlenilen saldırının 'suç ortağı' ve 'sponsorunun' Fransa Cumhurbaşkanı Macron olduğunu öne sürdü. Rusya'nın iddiasına göre, 'bazı batılı liderler' de işin içinde.

Artı Gerçek - Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, Moskova'daki 'Crocus City Hall' adlı konser salonuna 22 Mart'ta düzenlenen terör saldırısı ile ilgili Telegram kanalından bir dizi iddia ortaya attı.

Söz konusu saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalandığına dikkati çeken Medvedev, "Bu pislikler, inançları uğruna ölmeye hazır din fanatikleri değiller. Bunlar, az para karşılığında kiralanan ve eğitilmiş suikastçılardır" ifadelerini kullandı.

"Saldırının gerçek organizatörlerinin Ukrayna yetkililerinin olduğunu ve halen IŞİD'in gölgesinde saklandığını" ileri süren Medvedev, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve bazı Batılı ülke liderlerinin, yapılan saldırının 'suç ortağı' ve 'sponsorları' olduğu iddiasında bulundu.

'AFFEDİLEMEZ'

Medvedev, "Macron'un söylemi ve eylemleri, 22 Mart'taki terör saldırısının suç ortağı olarak nitelendirilebilir. Macron ve diğer bazı Batılı liderlerin bu korkunç terör saldırısının sponsorları olduğu aşikar. Bu affedilemez. Burada dokunulmazlıkların arkasına saklanılamaz. Onlar artık Rusya'nın basit olmayan düşmanlarıdır" değerlendirmesinde bulundu.

MOSKOVA'DAKİ SALDIRI

Moskova'da 'Crocus City Hall' konser salonunda 22 Mart akşamı silahlı kişilerce saldırı düzenlenmişti.

Sosyal medyadaki paylaşımlarda, saldırganların otomatik silahlarla salonda rastgele ateş açtıkları görülmüştü.

Saldırıda ölenlerin sayısının 144'e yükseldiği açıklanmıştı. Saldırıya ilişkin bugüne kadar 11 kişi tutuklanmıştı. (AA)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar