Kanada'da 'torbacılık' da yasallaştı: Uber Eats evlere servise başladı

Kanada'da 'torbacılık' da yasallaştı: Uber Eats evlere servise başladı
Kanada'nın Toronto kentinde evlere esrar sipariş edilebilecek. Uber Eats isimli çevrimiçi yemek sipariş uygulaması, 19 yaşından büyük ve "ayık" kullanıcılarına esrar servis etmeye başladığını duyurdu.

Artı Gerçek - Çevrimiçi yemek sipariş uygulaması Uber Eats, Kanada'nın Toronto kentinde evlere esrar servisine başladı. ABD merkezli perakende esrar satışı yapan Leafly ile birlikte çalışacak olan firma, kullanıcılarından sipariş teslimi öncesinde 19 yaşından büyük ve ayık olduklarını teyit etmesini isteyecek.

Devlet tarafından yetkilendirilmiş dağıtıcılar tarafından teslim edilecek paketler yine devlet tarafından lisanslandırılmış üç farklı esrar üreticisinden tedarik edilebilecek.

Kanada'da marihuana piyasası yıllık 4 milyar doları buluyor.

San Francisco merkezli ulaşım firması olan Uber'in alt iştiraki olan Uber Eats söz konusu uygulamanın pazartesi günü itibarıyla başladığını duyurdu. Şirket yaptığı açıklamada, uygulamanın yasa dışı esrar satışlarıyla mücadele açısından önemli bir adım olduğunu

Uber Eats’ten yapılan açıklamada Leafly ile yapılan söz konusu iş birliğinin, tıbbi olmayan esrar satışlarının yüzde 50'sinden fazlasını oluşturan yasa dışı pazarla mücadeleye ve uyuşturucu etkisindeyken araba kullananların sebep olduğu kazaları azaltmaya yardımcı olacağı savunuldu.

Kanada'da hem tıbbi hem de keyif amaçlı esrar kullanımı Ekim 2018'den beri serbest. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar