Nebati'den yatırımcılara: Enflasyonun neden yükseldiğini kültürel olarak anlamazsınız

Nebati'den yatırımcılara: Enflasyonun neden yükseldiğini kültürel olarak anlamazsınız
Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Şubat 2022 18:54
A+ A-
Bloomberg, Nebati'nin Londra'daki toplantıda yabancı yatırımcılara Türkiye'deki enflasyonun yabancıların kültürel olarak anlayamayacağı sebepten yükseldiğini söylediğini belirtti.

Bloomberg, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin Londra'da gerçekleştirdiği toplantıda yabancı yatırımcılara Türkiye’deki enflasyonun yabancıların kültürel olarak anlayamayacağı sebepten yükseldiğini söylediğini belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Londra'da yabancı fon yatırımcıları ve banka yöneticileriyle bir araya geldi. Bloomberg'e konuşan konuya yakın kaynaklara göre, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin, Nebati Londra’da düzenlenen toplantıda yatırımcılara kurun mevcut seviyelerde kalacağını söyledi.

Kaynaklara göre Nebati haftasonu dolar/TL kuruyla uyumlu enflasyon için yeni önlemler ile yastık altı altın için yeni adımlar açıklanacağı bilgisini paylaştı. Nebati, gerekirse KGF’nin artırılabileceği mesajını verdi.

Nebati, yabancı yatırımcılara Türkiye’deki enflasyonun yabancıların kültürel olarak anlayamayacağı sebepten yükseldiğini söyledi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar