Selvi: İş dünyası artık Erdoğan'a 'İş adamları yatırım yapmaktan korkuyor' diyebiliyor

Selvi: İş dünyası artık Erdoğan'a 'İş adamları yatırım yapmaktan korkuyor' diyebiliyor
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında 'İş dünyası artık konuşuyor, Erdoğan ile görüşmede 'İş adamları yatırım yapmaktan korkuyor' diyebiliyor' ifadelerini kullandı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında iş dünyasının konuşmama sorununu aştığını ve TOBB'un düzenlediği ekonomi şûrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "İş adamları yatırım yapmaktan korkuyor" dediklerini aktardı. 

Selvi, "Bir süredir iş dünyasının nabzını tutmaya çalışıyorum. Reform sürecine güçlü bir şekilde destek veriyorlar. Türkiye’nin yeniden reform iklimine dönmesi, AB ile ilişkileri gündeme alması, mal varlıkları ve sermayenin teminat altına alınması, hukukun üstünlüğü gibi konularda çalışma yapılacak olmasını yararlı buluyorlar. Yerli ve yabancı sermayeyle ilgili atılması gereken adımlarla ilgili olarak hükümete iletilmek üzere çalışmalar yapıyorlar" diye yazdı.

Selvi, yazısında şunları  ifadeler yer verdi:

"TOBB’un düzenlediği ekonomi şurâsından sonra bazı işadamlarının '2003-2004’teki Recep Tayyip Erdoğan ile toplantı yaptık. 2003-2004’teki havayı kokladık' dediklerini aktarmıştım. İş dünyasının bir sorunu vardı. Konuşmuyorlardı. Ama artık konuşuyorlar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmede 'İş adamları yatırım yapmaktan korkuyor' diyebiliyorlar. 

Erdoğan’ın 'Ben yatırımları destekleyen bir cumhurbaşkanıyım. Neden yatırım yapmaktan korkuyorlar?' diye sorması üzerine, 'Siz yatırımları destekliyorsunuz. Sizden kaynaklanan bir korku yok. Tam aksine, siz teşvik ediyorsunuz. Ama bazı kurumlar iş dünyasının üzerinde Demokles’in kılıcı gibi. Onlardan çekindikleri için yatırım yapmıyorlar' diyorlar. 

Erdoğan bunun üzerine, 'Hazine ve Maliye Bakanı ile Adalet Bakanı sizinle toplantı yapacaklar. Ona göre hazırlığınızı yapın' diyor."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar