Turizm şirketi iflas etti, tatil planları suya düştü

Turizm şirketi iflas etti, tatil planları suya düştü
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 01:13
A+ A-
Super Break ve LateRooms'u bünyesinde barındıran İngiltere merkezli Malvern Group iflas etti. İki şirkete yapılmış 53 bin rezervasyonun akıbeti ise belirsiz...

İngiltere merkezli turizm şirketi iflas etti. 53 bin rezervasyonu bulunan şirkette 20 bin kişinin halihazırda tatilde olduğu belirtiliyor. Tatil planı yapan ve tatile çıkmayı uman 33 bin kişinin akıbeti ise bilinmiyor. 

turizmgüncel.com sitesinin haberine göre, İngiltere'de ülke içinde ve dışında tatil organizasyonları yapan Super Break ile son dakika satışı yapan Late Rooms'u bünyesinde barındıran York merkezli seyahat şirketi Mlvern Group iflas etti.

İki şirket için yapılmış toplam rezervasyon sayısının 53 bin olduğu ven bunların içinden 20 bininin halihazırda tatilde bulunduğu belirtildi.

İflasa gerekçe olarak ise şirketin Hindistan'daki hissedarları Cox&Kings adlı şirketin yaşadığı finansal sorunlardan kaynaklanan nakit akışı sıkıntısı gösterildi. Oysa geçtiğimiz ay bir açıklama yapan Malvern Group, Cox&Kings'in yaşadığı krizin kendilerini etkilemediği belirtilmişti.

Cox&Kings'in temerrüde düşen borçları sonrasında Malvern Group'ta işlerin hızla kötüleştiği belirtilen şirket açıklamasında, gelişme sonrası Malven Group içindeki fonların geri çekilmeye başladığı kaydedildi.

Açıklamada, "Bu nedenle Late Rooms LTD (laterooms.com), Superbreak Mini Holidays LTD (Super Break) ve Malvern Travel Technology LTD faaliyetlerine devam edemiyor. Her türlü alım ve satım işlemi durduruldu" denildi.

Şirketin toplamdaki 53 bin rezervasyondan ne kadarının Superbreak’e, ne kadarının Late Rooms’a it olduğu bilinmiyor. Late Room, otelcilerle kullanıcılar arasında köprü vazifesi gördüğünü ve rezervasyonların sorumluluğunun otellere ait olduğunu ileri sürüyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar