Türk-İş'ten asgari ücrette 14 bin lira uyarısı: 'Masadan kalkarız'

Türk-İş'ten asgari ücrette 14 bin lira uyarısı: 'Masadan kalkarız'
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, asgari ücret görüşmelerinde 14 bin lira olan açlık sınırının teklif edilmesi halinde masadan kalkacaklarını söyledi. Atalay "Öyle şey olmaz" dedi.

Artı Gerçek - Asgari ücret görüşmeleri için taraflar pazartesi günü biraraya gelecek. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'na gönderecekleri beş kişilik heyette, dört işçinin yer alacağını hatırlattı.

Asgari ücret için çeşitli rakamlar telaffuz edilirken, Habertürk'e konuşan Atalay, açlık sınırı olan 14 bin lira rakamının masaya getirilmesi halinde ne yapacakları sorusuna, 'Masadan kalkarız' yanıtını verdi.

Bazı hükümet yetkililerinin ifade ettiği ve yüzde 25 artışa tekabül eden 14 bin 250 TL gibi bir ücreti de asla kabul etmeyeceklerini söyleyen Atalay, "Bizim rakam telaffuz etmemiz doğru değil. Ne vereceklerini görelim; ondan sonra tavrımızı belirleriz. Teklifi Başkanlar Kurulu’na getirip orada kararımızı veririz” dedi.

Başkan Atalay, asgari ücrete bir yıl artış yapılmayacağı göz önüne alındığında, yılsonuna kadar geçimi sağlayacak bir artış yapılması gerektiğini söyledi.

Öne Çıkanlar