Yiğit Bulut'tan tavsiye: 1 milyon Avrupalı kışı Türkiye'de geçirecek, malınızı ucuza kaptırmayın

Yiğit Bulut'tan tavsiye: 1 milyon Avrupalı kışı Türkiye'de geçirecek, malınızı ucuza kaptırmayın
Yayınlanma:
A+ A-
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, 'Gazı kesilen AB vatandaşlarından en az 1 milyonu bu kışı Türkiye'de geçirecek, malınızı ucuza kaptırmayın, muhtaçlar!' dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Rusya'nın doğal gaz akışını tamamen kestiğini duyurduğu Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan vatandaşlar hakkında iddiada bulundu. Bulut, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İlahi Adalet! Gazı kesilen AB vatandaşlarından en az 1 milyonu bu kışı Türkiye’de geçirmek için harekete geçti. Malınızı ucuza kaptırmayın. Muhtaçlar!" ifadesini kullandı.

Rus petrol şirketi Gazprom, üç gün boyunca kapalı olacağı duyurulan Kuzey Akım 1 boru hattında tespit edilen yağ sızıntısı nedeniyle Avrupa'ya gaz akışının süresiz olarak durdurulduğunu açıklamıştı.

Bulut, yaşanan gelişmeye ilişkin olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Avrupa Birliği vatandaşlarından en az 1 milyonu bu kışı Türkiye’de geçirmek için harekete geçtiğini iddia etti.

Yiğit Bulut paylaşımda, "İlahi Adalet! Gazı kesilen AB vatandaşlarından en az 1 milyonu bu kışı Türkiye’de geçirmek için harekete geçti. İstanbul, İzmir, Antalya ve birçok ilde oteller kışı dolu geçireceği gibi ev alım ve kiralama için harekete geçtiler! Malınızı ucuza kaptırmayın. Muhtaçlar! İlahi adalet!" diye yazdı.