Ataması yapılmayan öğretmen, çalıştığı inşaattan düşerek öldü

Ataması yapılmayan öğretmen, çalıştığı inşaattan düşerek öldü
Yayınlanma:
A+ A-
Orhan Çelik, dış cepheye kurulan asansörün montajının yapılmadan çalıştırılması üzerine çalıştığı inşaatın 22. katından düşerek öldü. ISİG Meclisi’nin verdiği bilgiye göre Çelik’in öğretmen olduğu ve atanamadığı öğrenildi.

Artı Gerçek - Samsun'un Atakum ilçesinde çalıştığı inşaatta yüksekten düşen işçi hayatını kaybetti.

Beypınar Mahallesi'nde bir inşaatın 22'inci katında çalışan 50 yaşındaki Orhan Çelik, iddiaya göre, dış cephe kaplamalarını yapmak için kurulan asansörün montajının yapılmadan çalıştırılması üzerine platformla birlikte zemine düştü.

AA’da yer alan habere göre ihbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri Çelik'in olay yerinde öldüğü belirledi.

Çelik'in cenazesi olay yerinde yapılan incelemelerin ardından Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin verdiği bilgiye göre (ISİG Meclisi) Orhan Çelik, ataması yapılmayan bir ingilizce öğretmeniydi. İSİG Meclisi'nin Çelik'le ilgili yaptığı paylaşım şöyle:

"Orhan Çelik... 50 yaşında, ingilizce öğretmeni. Samsun Atakum'da boyacı olarak çalıştığı inşaatın 22.katından yük asansörü ile birlikte düşerek hayatını kaybetti. Ataması yapılmamıştı, özel okulda çalışıyordu, işsiz kalınca inşaatlarda çalışmaya başlamıştı. 1 çocuk babası, Afyonlu."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar