İşten çıkarılan maden işçisi Gündoğan'ın eylemi üçüncü gününde: 'İşçinin işçiden başka dostu yoktur'

İşten çıkarılan maden işçisi Gündoğan'ın eylemi üçüncü gününde: 'İşçinin işçiden başka dostu yoktur'
Yayınlanma:
A+ A-
Sendikaya üye olduktan sonra işten çıkarılan maden işçisi Ramazan Gündoğan’ın oturma eylemi üçüncü gününde devam ediyor. Eyleme destek veren Bağımsız Maden-İş Genel Başkanı Gökay Çakır, "Bugün Ramazan’a yarın size, gelin birlik olalım" çağrısı yaptı.

Artı Gerçek - Manisa’nın Soma ilçesinde, Yeni Anadolu Madencilik ve Teknolojileri A.Ş. tarafından Bağımsız Maden İşçileri Sendikası’na (Bağımsız Maden-İş) üye olduktan sonra işten çıkarılan Ramazan Gündoğan’ın eylemi üçüncü gününde devam ediyor. Bağımsız Maden-İş öncülüğünde şirketin ortağı Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Soma Linyit İşletmeleri önünde sürdürülen eyleme, birçok maden işçisi destek verdi.

Burada konuşan Bağımsız Maden-İş Genel Başkanı Gökay Çakır, şunları belirtti:

'BUGÜN RAMAZAN’A YARIN SİZE, GELİN BİRLİK OLALIM'

"Ramazan kardeşimizin başına gelen birçok işçi arkadaşımızın başına geliyor. Gün birlik günüdür. İşçinin işçiden başka seveni ve dostu yoktur. Bende 22 sene madende çalıştım. İşçinin nasıl haklıyken haksız duruma düştüğünü gördüm. Şimdi de bunu yapmaya çalışıyorlar. Sendika olarak işçinin hakkı için uğraşıyoruz. Ramazan'ı da işine geri döndürmek için mücadele edeceğiz. Bugün Ramazan’a yarın size, gelin birlik olalım."

İşçilerin TKİ önündeki bekleyişi sürüyor. (MA)

Öne Çıkanlar