Menemen’de 660 işçi AKP ile CHP arasındaki çekişmenin son bulmasını bekliyor

Menemen’de 660 işçi AKP ile CHP arasındaki çekişmenin son bulmasını bekliyor
Yayınlanma:
A+ A-
Başkan Vekili AKP’li Aydın Pehlivan şirket yetkisini alana kadar işbaşı yaptırmamakta ısrar ediyor.

Menemen Belediyesi şirketi Meta-Su ve Menaş’ın devri konusunda AKP ve CHP arasında süren tartışmada işbaşı yaptırılmayan 660 işçi ve Belediye İş Sendikası belediye binası önünde basın açıklaması yaptı.

Bir haftadır işbaşı yapmak için eylemlerine devam eden işçilerle birlikte açıklama yapan işyeri temsilcisi Kader Yayla, "Hukuk dışı bir şekilde 7 gündür işbaşı yaptırılmadık ve 15 Ocak’ta ödenmesi gereken ücretlerimiz de ödenmedi. CHP ve AKP’nin siyasi çekişmelerinin faturası Menemen Belediyesi emekçilere kesilmiştir. Menemen Belediyesi emekçileri siyasi partiler arasında yaşanan siyasi tartışmaların, gerilimin tarafı değildir" ifadelerini kullandı.

İzmir’de yaşanan deprem ve sel afetlerini hatırlatan Yayla ayrıca açlık ve yoksulluk afetiyle de karşı karşıya olduklarını kaydederek, "Emeğiyle alın teriyle geçinen bu insanlara bu zulmü, bu acıyı, bu sıkıntıyı yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Menemen Belediye Başkan Vekili AKP’li Aydın Pehlivan’dan talebimiz açık ve nettir; belediye emekçilerine işlerini derhal geri verin, ödenmeyen ücretleri ödeyin" dedi.

Menemen Belediye Başkan Vekili AKP’li Aydın Pehlivan da şirket yetkisini almadığı sürece işbaşı yaptırmayacağında ısrar ediyor.

Öne Çıkanlar