Özak direnişi 51'inci gününde: Sendikadan Levi's ve Zara mağazaları önünde eylem çağrısı

Özak direnişi 51'inci gününde: Sendikadan Levi's ve Zara mağazaları önünde eylem çağrısı
Özak Tekstil işçilerinin baskı ve mobbinge karşı direnişi 51'nci gününde. BİRTEK SEN, Özak Tesktil'in üretim yaptığı Levi's ve Zara mağazaları önünde hafta sonu dayanışma eylemleri yapılması çağrısında bulundu.

URFA - Urfa Organize Sanayi Bölgesindeki Özak Tekstil işçilerinin baskı ve mobbinge karşı 27 Kasım'da başlattığı direniş devam ediyor. Direnişteki işçilerin örgütlü olduğu BİRTEK SEN, Özak Tesktil'in üretim yaptığı Levi's ve Zara mağazaları önünde hafta sonu dayanışma eylemleri yapacak.

BİRTEK SEN'in sosyal medya hesabından yapılan çağrıda, şöyle denildi:

"Türkiye ve dünyanın farklı ülkelerinde yüreği Özak işçileriyle atan dost kurumlara ve emekçilere bir kez daha dayanışmayı büyütme çağrısı yapıyoruz. İşyerindeki baskı, mobing ve kölelik koşullarına karşı sendika seçme hakkını kullanan ve bu yüzden toplu halde işten atılan Özak Tekstil işçilerinin direnişi 51'inci gününde. 51 gündür sesleri baskılarla, yasaklarla, gazlı-tomalı-coplu saldırılar ve toplu gözaltılarla boğulmaya çalışılan Özak işçilerine kulaklarını kapatanlar sesimizi duyacak! Bu hafta sonu bir kez daha olabilecek her yerde Levi’s ve Zara mağazaları önünde dayanışma eylemleri için çağrı yapıyoruz."

İŞÇİLERDEN ÜÇ TALEP

BİRTEK SEN, işçilerin taleplerini de şöyle sıraladı:

* İşten atılan bütün işçiler işe geri alınsın.

*İşçilerin sendika seçme hakkına saygı duyulsun ve sendika değiştirme baskısı son bulsun.

* Eylemde geçen günlerin ücretleri ödensin. (Artı Gerçek)

Öne Çıkanlar